Sonic 2: Film o grze podbił serca polskich widzów!

​22 kwietnia w kinach odbyła się premiera filmu "Sonic 2. Szybki jak błyskawica". Okazuje się, że produkcja ta podbiła serca Polaków, którzy tłumnie zebrali się w kinach, by obejrzeć seans. Liczby robią naprawdę duże wrażenie.

Ostatnio w modzie jest robienie filmów na podstawie gier wideo. Trzeba oczywiście wspomnieć, że pierwsze produkcje na podstawie wirtualnej rozgrywki ekranizowane były już prawie trzy dekady temu. Jednak wraz z rozwojem branży gamingowej, filmów czy seriali opartych na grach wideo pojawia się na rynku coraz więcej.

Najgłośniejszym przykładem ostatnich miesięcy jest oczywiście serial "Arcane" oparty na słynnej grze League of Legends. Produkcja Netflixa zrobiła ogromne zamieszanie i stała się międzynarodowym hitem. Niedawno weszła kolejna interesująca produkcja. Tym razem zdobyła ona uznanie fanów w naszym kraju, którzy tłumnie poszli do kin.

Reklama

Mowa o filmie "Sonic 2. Szybki jak błyskawica". Premierę miał w ubiegły piątek i od razu pobił rekord tego roku. W zaledwie trzy dni seans obejrzało 298 tysięcy widzów! To najlepsze otwarcie w polskich kinach od stycznia, gdy pojawiło się "Sing 2". Aktualnie jest to zdecydowanie najpopularniejsza produkcja w naszych rodzimych kinach.

Na drugim miejscu uplasował się "Wiking" z liczbą widzów oscylującą wokół 58 tysięcy. Różnica jak widać jest ogromna. Szczególnie młodsza widownia ochoczo poszła na "Sonic 2. Szybki jak błyskawica", gdyż jest to film idealny dla młodszej grupy wiekowej, choć nie tylko. "Sonic" to gra wideo, która swoją premierę miała w 1991 roku, więc znacznie starsze osoby również mogą znaleźć coś dla siebie i utonąć w nostalgii i wspomnieniach sprzed wielu lat. Mimo wszystko, taki wynik może jednak powodować bardzo duże zaskoczenie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy