Sokół dołożył cegiełkę do Cyberpunka 2077

​Jeśli chodzi o rapowe środowisko w Polsce, to Wojciech "Sokół" Sosnowski jest jedną z jego najważniejszych postaci. Twórca wielu hitów oraz członek takich składów jak WWO czy ZIP Skład poinformował, iż stworzył on muzykę do gry Cyberpunk 2077, którą gracze będą mogli usłyszeć w produkcji.

Cyberpunk 2077 to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w historii. Pierwsze wzmianki o produkcji pojawiały się już w 2012 roku i od tego czasu popyt na twór ogromnie wzrósł. O tym, jak duże jest to wydarzenie, świadczy fakt, że dzień premiery dostał się do różnych mediów głównego nurtu, natomiast o dziele CD Projekt RED wspomniał nawet premier Polski - Mateusz Morawiecki.

Okazało się, że "redzi" otrzymali wsparcie od "Sokoła". Warszawski raper, utrzymując nomenklaturę tego środowiska, to jeden z największych "klasyków". Sosnowski miał okazję brać udział w utworze "W aucie", który w pierwszej dekadzie XXI wieku zawładnął słuchaczami nie tylko rapowej sceny. 43-latek posiada też na swoim koncie wiele sukcesów, a ponadto w zeszłym roku wydał on długo oczekiwany solowy album.

Reklama

Artysta nie zamknął się tylko w jednym gatunku muzycznym, o czym wspomniał na swoim Facebooku. - Mój serdeczny kumpel, a zarazem wspólnik Rafał Grobel kiedyś zaproponował mi założenie labelu z muzyką elektroniczną. Powiedziałem mu, że mam fajną nazwę i nazwaliśmy go MOST, to w skrócie Młodzieżowa Organizacja Sadystyczno Terrorystyczna - napisał "Sokół".

Wspomnienie MOST-u nie jest przypadkowe. Otóż to właśnie ten projekt brał udział w tworzeniu Cyberpunka, a konkretnie muzyki do gry. - Ostatnio trochę przycichliśmy, ale robiąc milion innych rzeczy, Rafał przycisnął i mamy swój wkład w postaci 20 premierowych utworów z naszego labelu w grze Cyberpunk 2077. Będziecie mogli na nie trafić w roku 2077 w stacjach radiowych, furach i melinach na dzielni - dodał Sosnowski.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy