Reklama

Smartfon dla graczy od Razera?

Podkładki, słuchawki, klawiatury, myszki a teraz i nawet smartfon? Specjalista od akcesoriów komputerowych planuje rozszerzenie działalności na branżę mobilną!

Razer w tym roku wykupił firmę Nextbit, która znana jest z produkcji smartfonów. Amerykańska firma gamingowa myśli na poważnie o wejściu na rynek mobilny i aby to osiągnąć, planują wypuścić inteligentny telefon komórkowy dla graczy. Nie znamy jednak żadnych konkretów, takich jak planowana specyfikacja, data prezentacji czy premiery urządzenia, jedynie wiadomo, że urządzenie zaprojektowane przez Razera działałoby na androidzie z odpowiednim interfejsem. Serwis Bloomerang spekuluje, że więcej informacji na temat projektu ma wypłynąć w okolicach października.

Reklama

To nie pierwszy krok jaki firma wykonała w celu zdominowania rynku gier mobilnych. W 2012 roku ogłosili prace nad mobilną konsolą, która miała mieć wydajność całkiem niezłego peceta. Urządzenie nie miało dobrego wejścia na rynek, można to tłumaczyć ceną, która w Polsce wynosiłaby jakieś 7600 złotych.  Z produkcją własnego smartfona powinno im pójść znacznie lepiej, gdyż ostatnio sfinalizowali proces przejęcia Nextbita znanego z tworzenia telefonów komórkowych.

Sukces bądź fiasko nowego urządzenia jest ciężkie do przewidzenia. Użytkownicy sprzętu mobilnego nie są zainteresowani gamingowymi wersjami smartfonów. Świadczą o tym porażki takich produkcji jak Xperia Play czy Nokia N-Gage.

Samsung czy Apple już teraz korzystają z najnowszej możliwej technologii przy produkcji swoich urządzeń mobilnych, dlatego też nie wiadomo co może kryć się pod nazwą "smartfon dla graczy". Zatem trudno tu o jakiekolwiek innowacje. Obecnie każdy inteligentny telefon komórkowy służy do grania, a większość gier mobilnych produkowana jest w taki sposób, by można ją było uruchomić na każdym urządzeniu mobilnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy