SlavicPunk: Poznaliśmy gameplay słowiańskiego cyberpunka w stylu neo-noir

SlavicPunk: Oldtimer to projekt, który od pewnego czasu oczekiwany był przez fanów świata cyberpunkowego. Krakowskie studio Red Square już jakiś czas ogłosiło produkcję tej gry, ale wcześniej nie udostępniono konkretnych informacji. Teraz dowiedzieliśmy się znacznie więcej na temat dobrze zapowiadającego się tytułu.

Polskie studio produkuje słowiańskiego cyberpunka

SlavicPunk: Oldtimer to izometryczna strzelanka oparta na twórczości Michała Gołkowskiego, uznanego polskiego autora science-fiction i fantasy. To właśnie Gołkowski stworzył historię Yanusa - prywatnego detektywa z burzliwą przeszłością, który próbuje rozwiązać sprawę skradzionych danych, walcząc ze swoimi wewnętrznymi demonami, miejskimi gangami i wszechpotężną korporacją odpowiedzialną za rozkład miasta, które kiedyś nazywał swoim.

Reklama

Produkcja krakowskiego studia Red Square Games ma być wyjątkową mieszanką motywów cyberpunkowych i neo-noir z wpływami słowiańskimi. Dzięki grze możemy wgłębić się w poczynania Yanusa - prywatnego detektywa walczącego ze swoimi wewnętrznymi demonami, miejskimi gangami i niemal wszechpotężną korporacją odpowiedzialną za rozkład miasta, które kiedyś nazywał swoim własnym.

Od jakiegoś czasu o grze SlavicPunk: Oldtimer zrobiło się nieco ciszej. Teraz Polacy udostępnili zwiastun rozgrywki swojego najnowszego dzieła. Trzeba przyznać, że produkcja prezentuje się całkiem nieźle.

Kolejna polska gra będzie hitem?

Red Square Games podzieliło się oficjalnymi informacjami odnośnie swojej nowej gry. Przede wszystkim opublikowano krótki fragment rozgrywki, na którym możemy zobaczyć, jak będzie wyglądała SlavicPunk: Oldtimer. Trzeba przyznać, że jest bardzo dobrze. Neonowy charakter cyberpunkowego świata jest widoczny bardzo mocno.

Nasz bohater będzie miał do dyspozycji całkiem spory arsenał broni do wykorzystania przeciwko swoim przeciwnikom. Na fizykę również nie można narzekać. Ogólnie rzecz biorąc, patrząc na zaprezentowany fragment, gra spisuje się bardzo dobrze i wiele wskazuje na to, że może osiągnąć niemały sukces na rynku. Twórcy także ujawnili datę premiery - odbędzie się ona już 28 czerwca na platformach GOG.com, Epic Games Store oraz na Steam.

Wcześniej, bo 19 czerwca udostępniona zostanie wersja demonstracyjna gry. Polska produkcja jak na razie dostępna będzie wyłącznie na "pecety". Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku zapowiadana jest wersja na konsole.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SlavicPunk: Oldtimer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama