Silent Hill 2: Nowe informacje o remake'u już wkrótce? Pojawił się pewien trop

Silent Hill 2 to bez wątpienia jedna z najbardziej legendarnych gier z gatunku horror w historii branży. Japońska produkcja od wielu lat cieszy się ogromną sławą. Polskie studio Bloober Team będzie odpowiadało za stworzenie odświeżonej wersji. Czy wkrótce poznamy datę premiery gry?

Miliony graczy oczekują na odświeżone Silent Hill 2

Remake słynnej japońskiej gry Silent Hill 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier na rynku horrorów na całym świecie. Za oryginał odpowiada firma KONAMI, lecz azjatycki producent powierzył stworzenie tej produkcji polskiemu studiu z Krakowa - Bloober Team. Firma ta ma na koncie kilka bardzo udanych pozycji.

Należą do nich m.in. gry z serii Layers of Fear (wraz z remasterem pod nazwą Layers of Fear) czy The Medium, w którym w jedną z ról wcielił się sam Marcin Dorociński. Krakowianie zyskali zatem ogromny prestiż na rynku gier wideo, gdyż każda z tych pozycji była bardzo dobrze oceniana zarówno przez graczy, jak i przez ekspertów czy recenzentów.

Reklama

Dlatego też doszło do współpracy polsko-japońskiej przy odświeżeniu tej legendarnej produkcji, jaką niewątpliwie jest Silent Hill 2. Gracze mieli nadzieję, że ujrzy ona światło dzienne jeszcze w tym roku, ale niestety tak się nie stanie. Oficjalna data premiery nie została jeszcze ujawniona, choć było ku temu już kilka okazji, jak chociażby targi Gamescom w Kolonii.

Jednak w karcie gry na platformie Steam istnieje wskazówka, która może nam podpowiedzieć, kiedy dowiemy się większej liczby szczegółów na temat odświeżonego Silent Hilla 2. Może to się stać już wkrótce.

Wkrótce szczegóły dotyczące remake’u Silent Hill 2?

Otóż na karcie Steam pod tytułem gry widnieje baner informujący o nadchodzących targach Tokyo Game Show. Ruszają one już wkrótce, bo 21 września i potrwają przez trzy dni. Niewykluczone, że właśnie wtedy w "Kraju Kwitnącej Wiśni" poznamy więcej szczegółów na temat nadchodzącego Silent Hilla.

Byłoby to o tyle ciekawe, że KONAMI pochodzi z Japonii i kwestie związane z promocją gry stoją po stronie Japończyków. Dlatego też baner ten budzi wielkie wątpliwości i nadzieje wśród budzących grozę gier wideo. Gdyby tak się stało, to byśmy praktycznie mogli być pewni, że już w następnym roku czeka nas ta premiera. Do rozpoczęcia eventu pozostało już niewiele dni, więc już wkrótce okaże się, czy ta teoria ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill 2 | Bloober Team | Konami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy