Reklama

​Shatterline. Strzelanka od ukraińskich twórców zadebiutowała na Steam

Ukraińskie studio Frag Lab wypuściło na platformie Steam swoje najnowsze dzieło, strzelankę "Shatterline". "Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie tego, że stworzymy Shatterline w środku wojny" - napisali deweloperzy.

Shatterline zadebiutowało na platformie Steam 8 września na bazie wczesnego dostępu (Early Access). Strzelanka jest całkowicie darmowa i nic nie wskazuje, że zmieni się to nawet po oficjalnej premierze gry, która nastąpić ma w lutym przyszłego roku.

Shatterline to klasyczny FPS, który jednak wyróżnia się dosyć hybrydowymi mechanikami zaprojektowanymi przez twórców. Deweloperzy do dyspozycji graczy oddali tryb rywalizacyjny PvP (np. TDM, podkładanie bomby, eskortowanie) oraz tryb kooperacyjny o nazwie Ekspedycja, który zahacza już o format PvE. Ta ostatnia opcja zbliża dzieło od Frag Lab do gatunku roguelike.

Reklama

Co do samej rozgrywki, to ta nasycona jest nieco futurystycznym wydaniem. Gracze mogą wybierać sposób 8 unikalnych agentów, wyróżniających się umiejętnościami i całym arsenałem 25 broni, które dodatkowo można modyfikować według własnych potrzeb i preferencji.

Shatterline to dynamiczny shooter, którego nie powinien przegapić żaden fan gatunku. Jak już wspomnieliśmy, propozycja znajduje się w fazie wczesnego dostępu, ale sądząc po wstępnych recenzjach, może stworzyć na rynku gier sporo zamieszania.

Shatterline. Praca nad grą kosztowała ukraińskich deweloperów sporo wyrzeczeń

Produkcja tego tytułu nie była jednak usłana różami. Frag Lab studio posiada swoją siedzibę w Kijowie. Brutalne oblicze trwającej na wschodzie wojny niejednokrotnie psuło szyki deweloperów. Zespół zmagał się z wieloma problemami, a ukończenie prac nad grą sukcesywnie się rozwlekało.

Shatterline wymaga jeszcze w wielu przypadkach wdrożenia poprawek przez deweloperów. Ci jednak są świadomi tego stanu rzeczy i na bieżąco starają się implementować patche, łatki i aktualizacje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy