Serious Sam 4 w ostatniej chwili zmienia tytuł

​Gdy w 2018 roku zapowiedziano Serious Sam 4: Planet Badass jako kolejną odsłonę popularnej serii strzelanek, nikt nie spodziewał się, że z takim tytułem będą większe problemy. Okazuje się jednak, że na niecały miesiąc od premiery zaplanowanej na 24 września trzeba było zmodyfikować założenia.

Teraz gra to po prostu Serious Sam 4, a powody zmiany są dość prozaiczne. Otóż okazało się, że podtytuł Planet Badass nie sprawdza się zbyt dobrze przy tłumaczeniu na inne języki, a najnowsza odsłona serii ma zadebiutować nie tylko po angielsku. Stąd potrzeba wprowadzenia modyfikacji.

"Będziemy tłumaczyć Serious Sam 4 na wiele języków. Podczas rozmów z tłumaczami uznaliśmy, że przekład podtytułu Planet Badass jest niemal niemożliwy, jeśli chcemy zachować oryginalny pomysł stojący za tą nazwą" - wyjaśnia Daniel Lucic, odpowiedzialny za komunikację w studio Croteam.

Reklama

Jak tłumaczy, fabuła produkcji zakłada, że większość ludzkości została uwięziona przez najeźdźców z kosmosu, a opór stawia już tylko garstka śmiałków, z Samem na czele. Ci herosi mieli być właśnie "badassami" z podtytułu, lecz to słowo słabo tłumaczy się na inne języki na całym świecie - dodaje.

Gracze niemal od dnia zapowiedzi krytykowali podtytuł, uważając go za mało dojrzały. "Choć zawsze staramy się wsłuchiwać w to, co mają do powiedzenia gracza, to w tym przypadku tak nie jest, a ta zmiana wynika ze względu praktycznych" - komentuje Lucic sprawę usunięcia podtytułu z projektu.

Pewną intrygującą ciekawostką jest fakt, że w planach są także odsłony PlayStation 4 oraz Xbox One, lecz te ukażą się dopiero w przyszłym roku, ponieważ wydawca Serious Sam 4 - Devolver Digital - podpisał umowę na wyłączność z usługą... Stadia od Google. Ta obowiązuje właśnie do końca roku.

Seria autorstwa studia Croteam składa się z pierwszoosobowych strzelanek, w których gracze stawiają czoła rozmaitym potworom. Walka jest najważniejsza, w starciach korzysta się z kilku typów broni, a przeciwnicy to często całe hordy oponentów, nadrabiające brak inteligencji liczbami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Serious Sam 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy