Serial Fallout zgodna z historią gry Fallout: New Vegas. Trwają debaty graczy

Pewien drobny detal w serialu Amazona Fallout sprawił, że niektórzy fani zaczęli się zastanawiać czy wydarzenia z Fallout: New Vegas nie zostały właśnie usunięte z osi czasowej serii gier.

Uwaga: poniżej możecie znaleźć informacje, będące spoilerami serialu i Fallout: New Vegas.

Serial Fallout dostępny jest na platformie Amazon Prime Video dopiero od kilku dni, ale już uwagę graczy i widzów przykuł pewien detal, który wywołał dyskusję, której uczestnicy zastanawiają się nad osią czasu wydarzeń w serii gier i serialu - ze szczególnym uwzględnieniem Fallout: New Vegas, za którym stoi studio Obsidian.

Reklama

Wspomniany szczegół to tablica w sali szkolnej Krypty 4, która służy do lekcji historii. Wielu spośród rezydentów Krypty 4 to uchodźcy z Shady Sands, byłej stolicy Republiki Nowej Kalifornii, którą Hank MacLean zbombardował głowicami nuklearnymi przed wydarzeniami z serialu, które mają miejsce w roku 2296. Tablica mówi o “upadku Shady Sands", które miało mieć miejsce w roku 2277, ale narysowana na tablicy strzałka, wskazująca na wybuch atomowy sugeruje, że bombardowania miały miejsce w jakiś czas po “upadku". Powód, dla którego dla niektórych graczy jest to problemem polega na tym, że Fallout: New Vegas toczy się w roku 2281, a żaden z mieszkańców Republiki NK nie wspomina nic o “upadku Shady Sands". Zdaniem niektórych, show wyznacza nową oś czasu, według której Republika upadła przed wydarzeniami z New Vegas. Ale czy tak do końca jest?

Jest kilka powodów, dla których można wierzyć, że kanon z New Vegas nadal jest obowiązujący. Po pierwsze, głos w tej sprawie zabrał sam Emil Pagliarulo, reżyser Bethesdy, który potwierdził, że wydarzenia z gry nadal należą do kanonu i nikt nigdy nie sugerował inaczej:

Jeśli chodzi o “upadek Shady Sands", to nie ma powodu by uważać, by było to pojedyncze wydarzenie. Bardziej wydaje się, że mieszkańcy Krypty 4 opisywali tak cały ciąg wydarzeń, od której Republika zaczęła tracić na znaczeniu - a to wpasowuje się w wydarzenia z gry, w której opisywano, że Republika ma problemy by utrzymać kontrolę nad całym swoim terytorium.

W serialu znalazł się też pewien szczegół, który wydaje się sugerować, że Republika opuściła Shady Sands jeszcze przed zrzuceniem bomby atomowej. Jeden ze znaków w mieście odnosi się do faktu, że była to "pierwsza stolica" Republiki, co oznacza, że coś musiało skłonić Republikę do przeniesienia się.

W serialu wciąż mamy wiele niewiadomych na temat stanu Republiki i ważnych lokacji, takich jak Boneyard, Hub i oczywiście samo New Vegas. Zakładając, że serial doczeka się drugiego sezonu, gracze, w tym i ja z niecierpliwością czekamy na jego kontynuację.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fallout | Amazon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy