​Seria Red Dead Redemption sprzedała się łącznie w liczbie 70 mln sztuk

Rockstar Games ma ogromne powody do świętowania. Sprzedaż popularnej przygodowej serii gier umiejscowionej w klimatach dzikiego zachodu, czyli Red Dead Redemption, przekroczyła właśnie 70 mln dostarczonych do klientów kopii.

Red Dead Redemption i Red Dead Redemption 2 sprzedało się w liczbie 70 mln sztuk

Mowa oczywiście o Red Dead Redemption, które debiutowało na rynku w 2010 oraz jego kontynuacji w postaci Red Dead Redemption 2 z oficjalną premierą dokładnie osiem lat później. To pierwsze dzieło legitymuje się wynikiem sprzedażowym na poziomie 24 mln egzemplarzy, natomiast nowszy tytuł trafił w ręce graczy w liczbie 46 mln sztuk.

Wyniki pochodzą z raportu przygotowanego przez Take-Two Interactive za drugi kwartał finansowy 2022 roku. Warto także dodać, że kowbojska saga zajmuje obecnie drugie miejsce w prestiżowej kategorii najlepiej sprzedających się gier w minionych pięciu latach, w uwzględnieniu Amerykańskiego rynku.

Reklama

Od Red Dead Redemption wyżej jest tylko GTA

Tylko od końca czerwca do końca września bieżącego roku, dwa tytuły RDR sprzedały się w liczbie 2 mln egzemplarzy, co pokazuje, że jest to seria nadal ochoczo rozchwytywana przez graczy. Ponadto Red Dead Redemption jest drugą najpopularniejszą serią powstałą z ramienia Rockstar Games. Oczywiście na pierwszym miejscu znajdziemy Grand Theft Auto wraz z niesłabnącą sprzedażą i popularnością piątej odsłony, która debiutowała już ponad 9 lat temu.

Dopóki sprzedaż Red Dead Redemption osiąga zadowalający dla producentów i wydawców poziom, dopóty najpewniej pogłosek o kolejnej części kultowych kowbojskich przygód nie usłyszymy. Z resztą Rockstar Games ma teraz ręce pełne roboty z innego powodu - pracy nad Grand Theft Auto VI.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy