Sejm The Game, czyli nadchodzi nowa gra o polskich politykach i ich ekscesach

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun nadchodzącej gry o enigmatycznym tytule Sejm The Game. Jak doskonale się domyślacie, jest to produkcja w pełni poświęcona perypetiom z rodzimymi politykami i polskim sejmem.

Sejm The Game powstaje z ramienia studia Simplicity Games. Chociaż data premiery tego dzieła nie jest jeszcze znana, tytuł można dodawać już do listy życzeń na platformie Steam. Deweloperzy pokusili się o udostępnienie pierwszego oficjalnego zwiastuna z tej gry, który bije właśnie rekordy popularności w sieci.

Sejm The Game ma być pierwszą pełnoprawną grą RPG, pozwalającą na wcielenie się w jednego z 15 charyzmatycznych polskich parlamentarzystów. Oczywiście tytuł silnie skorelowany jest z tematyką polityczną i licznymi wątkami parodiowymi z mocnym akcentem na humor (także ten najczarniejszy).

Reklama

Politycy, czyli nasze grywalne postacie, wyróżnią się unikalnymi zdolnościami bojowymi. Nie zabraknie krytycznego ataku z użyciem kota bojowego, klątwy niemieckiego agenta odbierającego popularność zaatakowanemu czy ewakuacji osłabionych walkami na festynie jednostek policyjnym Black Hawkiem.

Podczas rozgrywki twórcy pozwolą też na tworzenie własnej partii czy nawiązywanie sojuszy strategicznych. Będzie to więc doskonała okazja do wniknięcia w system i zerknięcia jak wygląda koryto od samego środka. Ważnym aspektem gry Sejm The Game jest warstwa fabularna, która mocno nawiązuje do aktualnych wydarzeń w krajowej polityce. Nie braknie więc charakterystycznego "Szczęść Boże" z mównicy sejmowej, incydentu z gaśnicą czy słynnej afery granatnikowej.

Sejm The Game oferuje bardzo dużą dawkę humoru, a całość utrzymana jest w mocno kreskówkowej stylistyce, która potrafi przykuć wzrok na dłużej. O tym, że studio Simplicity Games ma zamiar mocno balansować na granicach parodii, absurdu i kontrowersji, świadczy sam opis gry: "Sejm The Game ma niską barierę wejścia. Zasady zrozumie już średnio rozgarnięta posłanka lewicy, ale by dojść do perfekcji na najwyższym poziomie trudności, wymagany będzie geniusz strategiczny samego Jarosława".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy