Scorn z oficjalną datą premiery

​Twórcy Scorn nareszcie pochwalili się oficjalną datą premiery. Oby tym razem obyło się bez opóźnień.

Scorn, to dość niepokojąco wyglądający horror, który narodził się, jako projekt na Kickstarterze. Pierwotnie miał pojawić się na rynku w tym roku, ale Ebb Software zdecydowało o przesunięciu wydania gry na 2022 rok. Ostatnio dowiedzieliśmy się także, kiedy konkretnie.

Zespół programistów Scorn od kilku lat na bieżąco informuje fanów o postępach nad swoją grą za pośrednictwem Kickstartera. Najnowsza informacja nie pochodziła jednak z serwisu crowdfundingowego. Tym razem firma wypuściła nowy zwiastun, który ukazuje znajome tło gry i kończy się planszą, na której widnieje nowa data premiery.

Reklama

Mimo że podczas krótkiego zwiastuna nie zobaczymy nic nowego, to przynajmniej dowiedzieliśmy się, że gra zadebiutuje w październiku 2022 roku. Jeśli tytuł Ebb Software zostanie ostatecznie wydany na PC i Xbox Series X/S jesienią przyszłego roku, oznaczałoby to koniec długiej i krętej drogi. Scorn został bowiem po raz pierwszy ogłoszony w 2016 roku i od tego czasu był kilkukrotnie opóźniany.

Historia branży gier nauczyła nas, że czasem lepiej jest poczekać, dać deweloperom trochę oddechu i cieszyć się skończonym tytułem. W przypadku Scorn reakcje fanów były różne, czasem skrajne. Studio nawet zdecydowało się w pewnym momencie na zwrot środków, jeśli ktoś o to wystąpił. Ostatecznie jednak wszystko wskazuje na to, że historia będzie miała szczęśliwe zakończenie.

Trzeba mieć nadzieje, że skoro Scorn będzie tytułem ekskluzywnym, to Microsoft nie może pozwolić sobie na bubel. W końcu gra trafia w dniu premiery do Xbox Games Pass, a to jeden z mocniej promowanych przez Xboxa produktów. Gra inspirowana jest pracami kontrowersyjnego artysty - H.R. Gigera.

To dzięki jego pracom Obcy zyskał swój legendarny wygląd, a Scorn zupełnie oryginalny, w porównaniu do dotychczasowych FPSów, setting. Jeśli gameplay i warstwa techniczna nadążą za stylistyką, będziemy mieć do ogrania bardzo ciekawy tytuł.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy