Reklama

Scarface 2: Pierwsze materiały trafiły do sieci

​Do sieci trafiły właśnie materiały z nigdy nie opublikowanej kontynuacji gry Scarface, wydanej w 2006 roku.

Gra Scarface inspirowana była filmem Olivera Stone’a z 1983 roku, w której główną rolę zagrał Al Pacino. Hit kinowy opowiadał historię podrzędnego przestępcy, który wspiął się na szczyt narkotykowego biznesu.

Scarface: The World Is Yours to z kolei przygodowa gra akcji z 2006, która była niejako kontynuacją filmu z 1983 roku (gra zakładała, że film miał inne zakończenie). Wydana została na PS2, Xbox, Wii i PC, i otrzymała całkiem wysokie noty. Obecnie wersja z PlayStation 2 ma na Metacritic 75 punktów od recenzentów i 87 od graczy.

Reklama

Scarface 2 mógł być bardzo dobrą grą

Mając to na uwadze, nic dziwnego, że planowano i rozpoczęto prace nad kolejnym tytułem, ale jak zapewne się domyślacie, nic nigdy nie zostało wydane. Teraz gdy do sieci trafiły materiały z gry, możemy zobaczyć, jak zapowiadał się nigdy niepublikowany tytuł. Jest czego żałować. Szkice koncepcyjne i pierwsze lokacje pozwalają sądzić, że Scarface 2 miał szansę wyglądać bardzo dobrze.

Cała masa grafik koncepcyjnych i zrzutów ekranu z gry została wydana przez byłych pracowników Radical Entertainment i skompilowana w wideo przez użytkownika YouTube Mafia Game Videos. Gra miała być osadzona w Las Vegas wraz z otaczającą go pustynią. Zgodnie z opisem wideo, tytuł został oficjalnie anulowany w 2009 roku, po tym jak Activision przejęło studio i szybko zwolniło aż połowę personelu Radicala.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy