​Rok 2022 nieprzychylny dla branży gamingu? Spadła sprzedaż konsol i gier

Chociaż miniony już 2022 rok dostarczył wielu wyśmienitych premier gamingowych, to nie przełożyło się to na poprawę sytuacji w branży. Według najnowszych danych sprzedaż konsol do grania na terenie Europy spadła o 7,1% względem 2021 roku.

2022 rok zaliczył spadek sprzedaży gier

Dane zebrane i przedstawione zostały na łamach serwisu GamesIndustry.biz, a pochodzą bezpośrednio ze statystyk sporządzonych przez podmiot GSD, który analizuje sprzedaż fizyczną i cyfrową na terenie Europy popularnych tytułów gamingowych od dużych producentów.

W minionym roku na europejskich rynkach sprzedano 159 mln egzemplarzy gier na platformy konsolowe (z wyłączeniem Nintendo), jak również na pecety. Już w tym miejscu warto dodać, że jest to aż o 7,1% mniejsza sprzedaż niż w roku poprzedzającym.

Chociaż Wielka Brytania także zanotowała spadek sprzedaży gier o 6%, to nadal jest na tej płaszczyźnie największym rynkiem na Starym Kontynencie. W dalszej kolejności znajdziemy Niemcy, Francję, a następnie Hiszpanię i Włochy. O ile w tych dwóch pierwszych krajach wzorem Wielkiej Brytanii również zanotowano spadki sprzedaży gier, to dwa ostatnie państwa poprawiły swoje wskaźniki odpowiednio o 1. i 2. punkty procentowe.

Reklama

Nintendo królem konsol

Ciekawie prezentują się także dane dotyczące sprzętu. W Europie w ostatnich dwunastu miesiącach sprzedano 5,3 mln konsol. W tym przypadku zanotowano aż... 25% spadek względem 2021 roku. Całej stawce przewodzi przenośna konsola Nintendo Switch, która okazała się w tej kategorii bestsellerem w większości europejskich krajów. Na kolejnych miejscach podium znalazło się oczywiście PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: konsola do gier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy