Reklama

Rime z nowymi platformami docelowymi i datą premiery

O Rime - niezależnej platformówce z otwartym światem - dosyć długo było cicho. Twórcy ze studia Tequila Works nareszcie zdecydowali się jednak ujawnić nowe szczegóły na temat projektu, podając przybliżoną datę premiery i dodatkowe platformy docelowe.

Początkowo produkcja miała ukazać się tylko na PlayStation 4, zaś wydawcą było samo Sony. Prawie rok temu autorom udało się jednak odzyskać prawa do tytułu, co otworzyło możliwość wydania gry na innych urządzeniach.

Jak poinformowali developerzy z Tequila Works, Rime ukaże się nie tylko na PS4. Tytuł zawita również na trzech dodatkowych platformach - PC oraz konsolach Xbox One oraz nadchodzącym Nintendo Switch.

To nie wszystko, ponieważ twórcy podali również przybliżoną datę premiery. Platformówka powinna zadebiutować na wszystkich urządzeniach docelowych w maju - o ile oczywiście nic nie pokrzyżuje autorom planów.

Reklama

W produkcji gracze pokierują młodym chłopcem, którego statek rozbija się na tajemniczej wyspie. Głównym zadaniem będzie wydostanie się z sekretnego miejsca. Pojawią się też liczne zagadki do rozwiązania.

Jednocześnie za pośrednictwem serwisu IGN twórcy opublikowali pierwszy od dawna zwiastun Rime. Materiał przedstawia kilka fragmentów rozgrywki, w których bohater skacze, a także nurkuje pod wodą. Nagranie można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne