Reklama

Rhianna Pratchett nie będzie pracować nad kolejnymi częściami serii Tomb Raider

​Rhianna Pratchett - córka świętej pamięci pisarza Terry’ego Pratchetta - poinformowała, że rezygnuje z dalszej współpracy ze studiem Crystal Dynamics, które odpowiedzialne jest za rozwój cyklu Tomb Raider.

Scenarzystka odpowiedzialna była za fabułę dwóch ostatnich odsłon serii o przygodach panny Lary Croft. Pomogła też twórcom w znalezieniu aktorki, która ostatecznie użyczyła głosu głównej bohaterce w angielskich wersjach językowych gier.

W kilku wpisach opublikowanych na Twitterze pisarka oświadczyła, że kończy współpracę ze studiem Crystal Dynamics, rozstając się jednocześnie z cyklem Tomb Raider. Powody podjętej decyzji nie są znane.

Pratchett podziękowała jednocześnie odpowiedzialnym za rozwój serii developerom. Podkreśliła również, że jest wdzięczna społeczności fanów, którzy przez minione lata okazywali jej ogromne wsparcie.

Reklama

- Jesteście naprawdę najlepsi na świecie. Bezustannie pomagacie mi zapamiętać, dlaczego wykonuję swoją pracę - napisała pisarka.

Nie wiadomo czym teraz zajmie się Pratchett. Autorka zaznaczyła, że podejmie się "nowej przygody", ale szczegółów nie podała. Nie wiadomo więc czy nadal będzie pracowała w branży wirtualnej rozrywki, czy też skupi się na projektach niezwiązanych z grami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje