Reżyser Cyberpunka 2077: Phantom Liberty pracuje także nad sequelem gry

Gabriel Amatangelo, reżyser pracujący nad dodatkiem do Cyberpunka 2077 - Phantom Liberty - pomoże przy tworzeniu serii raz jeszcze, tym razem w trakcie prac nad sequelem gry.

Amatangelo jest weteranem branży, przez ponad 10 lat związanym z Electronic Arts. Połowę tego czasu spędził w kultowym BioWare, a do CD Projekt RED dołączył w 2020 roku. Zastąpił na tym stanowisku Adama Badowskiego.

To właśnie Amatangelo jest odpowiedzialny za dostarczenie najważniejszych aktualizacji, poprawiających stan gry po jej fatalnym starcie. Teraz natomiast odpowiada za dostarczenie graczom Phantom Liberty. Kiedy jednak także to zadanie będzie już za nim, Amatangelo nie planuje przerywać pracy nad serią - wręcz przeciwnie, to właśnie on będzie odpowiedzialny za kolejną część. Informację taką potwierdził w wywiadzie dla Jasona Schreiera z serwisu Bloomberg. 

Reklama

Taka decyzja chyba nikogo nie dziwi, biorąc pod uwagę, że to właśnie ten reżyser “dowiózł" graczom kluczową aktualizację Cyberpunka 2077 do wersji 1.5, która nie tylko naprawiła większość błędów gry, ale też miała sporo dodatkowej zawartości. Oczywiście o tym, czy Amatangelo rzeczywiście sprawdził się w roli reżysera przekonamy się we wrześniu, kiedy to cały CD Projekt RED czeka niezwykle poważny sprawdzian w postaci dodatku Phantom Liberty.

O samym sequelu wiadomo póki co jedynie tyle, że powstaje i ma kodową nazwę Projekt Orion. Pierwszy raz na jego temat CD Projekt RED ujawnił informacje w październiku 2022 roku w aktualizacji dla inwestorów, tej samej, z której pochodzą doniesienia o istnieniu innych tytułów spod marki Wiedźmin. Sequel Cyberpunka pozostaje póki co na etapie wstępnych analiz i na pewno nie ukaże się prędko - według wyliczeń niektórych obserwatorów branży może to być nawet 7-10 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy