​Respawn pracuje nad kolejną grą Star Wars inspirowaną klasycznymi tytułami

Ponad rok temu studio Respawn Entertainment ogłosiło, że pracuje nad trzema niezależnymi grami z uniwersum Star Wars. Teraz poznaliśmy nieco więcej szczegółów o jednym z tych projektów. Wiadomo, że będzie inspirował się klasykami gatunku.

Respawn Entertainment to zasłużone w branży studio, które na swoim koncie ma już kilka dużych projektów. Z inicjatywy tego producenta powstał popularny na rynku battle royale Apex Legends czy Titanfall. Współpracujący z Electronic Arts podmiot stworzył również grę Star Wars: Fallen Order, a za nieco ponad miesiąc wypuści na rynek wyczekiwany sequel tego tytułu - Star Wars Jedi: Survivor.

Reklama

Jeśli cofniemy się pamięcią do stycznia 2022 roku, to przypomnimy sobie kilka ważnych ogłoszeń ze strony Respawn. Studio podało wówczas, że zamierza wydać na rynek kilka niezależnych od siebie gier ze świata Gwiezdnych Wojen. Naturalnie jednym z tych projektów był ogłoszony później Star Wars Jedi: Survivor.

Kolejna gra z serii Gwiezdnych Wojen nawiąże do serii Jedi Knight

Oprócz tego Respawn wspomniało o dwóch innych projektach, a mianowicie o strzelance przeznaczonej dla jednego gracza i kolejnej grze strategicznej, która również nie została jeszcze ogłoszona. Więcej światła na rozgrywkę w jednej z tych nieogłoszonych produkcji rzucają oferty prace w Los Angeles i Seattle opublikowane przez studio.

Respawn Entertainment, jak czytamy w ogłoszeniu, szuka artystów zajmujących się oświetleniem oraz głównych projektantów misji. Wiele z tych ofert zawiera słowa wskazujące na to, że nadchodzące dzieło inspirować będzie się klasycznymi tytułami. Mowa w tym przypadku o Jedi Knight: Dark Forces oraz kontynuacji Jedi Knight: Dark Forces II.

Obie produkcje debiutowały w latach 90. ubiegłego wieku i przecierały szlaki późniejszym tytułom osadzonym w tym gatunku. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Jedi Knight wyznaczało nowe standardy, jeśli pod uwagę weźmiemy dynamiczne gry akcji. Nowe dzieło ma więc bazować na tym co znane i lubiane przez fanów. Ponadto gra oparta zostanie na technologii Unreal Engine 5, więc można spodziewać się sporej rewolucji graficznej.

Respawn ma już doświadczenie w produkowaniu strzelanek posiadających zaawansowaną mechanikę ruchu i złożony gameplay. Warto tu jeszcze raz podkreślić o Apex Legends i Titanfall.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gwiezdne Wojny | Respawn Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy