Electronic Arts wyprodukuje trzy kolejne gry z uniwersum Star Wars

​To już oficjalne. Electronic Arts we współpracy z Respawn Entertainment i Lucasfilm Games pracuje nad nie jedną, a aż trzema grami w klimacie Star Wars. Powstać ma druga część Fallen Order, strzelanka pierwszoosobowa w klimacie uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz trzeci, strategiczny tytuł.

Po kilku latach posuchy fani gamingowych produkcji z cyklu Star Wars mogą powoli zapinać pasy i przygotowywać się na prawdziwą gratkę. Jak poinformowało Electronic Arts w swoim oświadczeniu - w kolaboracji z Lucasfilm Games i studiem Respawn Entertainment stworzą trzy tytuły w klimatach Gwiezdnych Wojen.

Warto wspomnieć, iż Respawn ma na swoim koncie już takie gry jak: Apex Legends, Titanfall czy pierwsze wydanie Star Wars: Fallen Order, które swój debiut miało w 2019 roku. Jak się okazuje, deweloperzy pracują nad sequelem tej produkcji. Liderem zespołu i reżyserem po raz kolejny będzie Stig Asmussen.

Reklama

Ale na tym nie kończymy naszych gwiezdnych obietnic. Druga produkcja, która ma powstać to klasyczna strzelanka pierwszoosobowa osadzona w klimatach Star Wars. Tutaj prace nadzorować będzie Peter Hirschmann - dyrektor ds. gier w Respawn. EA zapowiada, że będzie to zupełnie nowe dzieło, nienawiązujące do innych, dotąd wydanych.

Trzecia propozycja, która została zapowiedziana, będzie grą strategiczną. Za jej wydanie odpowiadać ma nowo powstałe studio Bit Reactor, którego właścicielem jest Greg Foertsch - osoba sprawująca niegdyś funkcję dyrektora artystycznego, odpowiedzialna za powstanie m.in. Civilization oraz XCOM.

Electronic Arts nie poinformowało póki co o możliwych terminach premiery wszystkich trzech opisywanych dzieł. Wszelkie źródła donoszą jednak, że prace nad produkcjami trwają już od dosyć długiego czasu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gwiezdne Wojny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy