Resident Evil 4 Remake z problemami. Gracze nie mogą ukończyć gry

Resident Evil 4 Remake ma poważny błąd, który może sprawić, że nie uda się Wam skończyć gry. Capcom jest świadomy problemu i opublikował w tej sprawie oświadczenie.

Chcielibyśmy, aby poniższa wiadomość była jedynie prima-aprilisowym żartem, ale niestety - wątpimy, aby Capcom żartował sobie z tak poważnego problemu jak niemożność ukończenia gry. Poza tym, informacja o błędzie pojawiła się jeszcze 31 marca. Oświadczenie na temat poważnego problemu, znalezionego w Resident Evil 4 Remake, pojawiło się na oficjalnym koncie gry na Twitterze.

Pechowy nóż

Okazuje się, że w 12. rozdziale gry, gdy po wyświetleniu początkowej cutscenki nasza postać otrzymuje specjalny przedmiot (Capcom nie chce ujawniać jaki to dokładnie przedmiot w obawie przed spoilerami), może on sprawiać problemy. Gra nie zawsze rejestruje jego otrzymanie. Jeśli w międzyczasie zaczniemy atakować przeciwników zanim pojawi się odpowiednia informacja, możemy “zepsuć" grę. Twórcy zalecają więc by upewnić się, że pojawił się stosowny komunikat i gra “wie", że trzymamy wspomniany przedmiot.

Reklama

W informacji Capcom przeprasza za zaistniałą sytuację i obiecuje naprawić problem najszybciej jak to możliwe. Aktualizacja z poprawką powinna zadziałać także u graczy, którzy już wpadli w pułapkę problemów z nożem i nie są w stanie przejść dalej.

Czy można uniknąć problemów?

Istnieje jeszcze jeden sposób poradzenia sobie z problemem na własną rękę, zanim Capcom wypuści wspomnianą aktualizację. Jeśli przytrafi Wam się bug, możecie spróbować załadować stan gry z momentu zanim otrzymaliście pechowy przedmiot. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdemu uda się zapisać grę w odpowiednim momencie, tak, by nie musieć powtarzać większej partii rozgrywki w razie problemów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 4 Remake | Capcom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama