Reklama

​Remastery przygodówek Sam & Max zmierzają na PlayStation

Sam & Max: Save the World oraz następujący po nim Beyond Time and Space już wkrótce, w zremasterowanej formie trafią na PlayStation.

Sam & Max: Save the World oraz Sam & Max: Beyond Time and Space to jedne z pierwszych tytułów, wydanych przez Telltale Games - pierwsza pochodzi z 2006 roku, druga pojawiła się na rynku rok później. Każda gra zawiera sześć epizodów przygody w stylu point and click, a główne role grają pies - prywatny detektyw oraz królik, postaci autorstwa Steve’a Purcella.

Wielki powrót przygodówek?

Edycje Sam & Max z 2006/7 roku nigdy nie osiągnęły takiej popularności jak ich pierwowzór z połowy lat 90 - klasyczna przygodówka Sam & Max: Hit the Road, którą wydało LucasArts, ale nadal w obu grach można znaleźć coś wyjątkowego i urokliwego. Obie są mocno abstrakcyjne - w Save the World ratujemy świat przed byłymi dziecięcymi gwiazdkami, a w Beyond Time and Space mamy wampiry oraz Świętego Mikołaja.

Reklama

Jest jeszcze jedna część, zatytułowana The Devil’s Playhouse, wydana w 2010 roku - ale był to ostatni moment, kiedy mogliśmy zobaczyć Sama i Maxa w grze. Potem prawa do serii przejęła firma Skunkape, która zatrudniła wielu byłych pracowników Telltale po tym, jak Ci ostatni zakończyli działalność w 2018 roku.

Sam & Max i mnóstwo zmian

Przejdźmy jednak do teraźniejszości. Obie zremasterowane gry, które w 2021 roku zawitały już na Xboxa, Nintendo Switcha oraz PC - zawierają poprawioną grafikę, dynamiczne oświetlenie, lepszą animację bohaterów podczas dialogów, nowy interfejs użytkownika oraz ekran w proporcjach 16:9 i wyższe rozdzielczości. Zremasterowano też jakość ścieżki audio, dograno nowe dialogi i muzykę, pojawiły się nowe ujęcia kamer - i w końcu poprawiono modele postaci, by lepiej pasowały do pierwotnej wizji Steve’a Purcella, znanej z komiksów.

Cały ten pakiet poprawek trafi w końcu na PlayStation 4 oraz 5 - nastąpi to 29 września. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnych cen wersji PlayStation, ale na podstawie innych platform można wnioskować, że będzie to w okolicach 90 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy