Reklama

​Remake Splinter Cell na nowym oficjalnym zwiastunie

Świat czeka na remake Splinter Cell. Ubisoft potwierdził jego istnienie w zeszłym roku, a teraz zapowiedział go zwiastunem.

Remake Splinter Cell budowany jest od podstaw, z wykorzystaniem engine’u Snowdrop - tego samego, który wykorzystano chociażby przy produkcji Avatara: Frontiers of Pandora. Do dzisiaj na temat produkcji nie wiedzieliśmy prawie nic. Dopiero niedawno ujawniono, że historia opowiedziana w nowej wersji będzie zaktualizowana na potrzeby nowoczesnych odbiorców, a świat ma być bardziej autentyczny i wiarygodny, podobnie jak same postaci w grze.

Reklama

Dziś dodatkowo Ubisoft wypuścił zwiastun, który z jednej strony ma celebrować 20-lecie serii, a z drugiej - ujawnia detale i kilka grafik koncepcyjnych nowej gry. Dzięki temu możemy mieć pierwsze spojrzenie na to, jak prawdopodobnie będzie wyglądać gra.

Jeśli chodzi o video i remaster, to reżyser kreatywny, pracujący nad remake’iem, Chris Auty powiedział, że nowa gra nie będzie jedynie prostym remasterem - jest budowana od podstaw, włącznie z zawartością. Twórcy chcą, by był to remake z najwyższej półki, którego jakość będzie najwyższa z możliwych. Ma to być istotne jako baza dla kolejnych gier pod tą marką.

Dla twórców istotna jest też sama możliwość poprawienia pewnych aspektów fabuły czy postaci, które mogły się nie do końca idealnie zestarzeć. Zapewniają jednak, że rdzeń historii i doświadczenia dla graczy pozostaną takie same jak w oryginalnej grze.

Gra nadal jest we wczesnej fazie produkcji, można nawet powiedzieć, że w fazie prototypu bo zespół chce się upewnić, że gra wyjdzie idealna. Po ujawnionym zwiastunie ma znowu zapaść okres milczenia ze strony deweloperów, który ma pomóc im skupić się na dostarczeniu najlepszej gry. Tak więc w najbliższym okresie nie ma co się spodziewać kolejnych informacji. Można mieć jednak nadzieję, że sprawy idą w dobrym kierunku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Splinter Cell | Ubisoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy