Reklama

Regenesis Arcade: Nowe wcielenie dla klasycznych arcade'ów z dawnych lat

7 września Hyperbook Studio wydało na rynek pełną wersję "Regenesis Arcade", VR Rouge-Lite Shooter’a. Gra jest inspirowana starymi produkcjami arcade.

Nie ma lepszego uczucia niż pokonanie swojego wyniku i obserwowanie, jak pniemy się w górę na tablicy z wynikami, aż w końcu stajemy się królem automatu. Albo po prostu uzyskanie lepszego wyniku niż nasz kumpel czy rodzeństwo. Po to właśnie spędzało się tyle czasu w salonach gier.

Regenesis Arcade jest świeżym podejście do tematyki gier arcade. Gra polega na pokonaniu wszystkich map i uzyskanie jak najlepszego wyniku, ale dzięki elementom Rouge-Lite każde przejście gry będzie inne, gracz będzie losował innych przeciwników oraz zmieniał arsenał przeciwko nim.

Reklama

Akcja gry ma miejsce w dalekiej przyszłości opanowanej przez maszyny. Jesteśmy ostatnim człowiekiem na ziemi i musimy bronić się przed falami śmiercionośnych przeciwników, z każdą falą jest coraz trudniej. Aby ułatwić naszemu bohaterowi życie, po każdej fali gracz dostaje możliwość wykupienia "perka" do swojej broni, co może dać mu pewną przewagę nad przeciwnikami. Co parę minut gdzieś na poziomie pojawia się skrzynka, z której gracz będzie mógł wylosować nową broń. Jest to wprowadzenie delikatnych elementów RPG w naszej produkcji. Ponieważ każdą nową grę gracz zaczyna z dwoma podstawowymi pistoletami, a może skończyć na rakietnicy, która po trafieniu w przeciwnika trochę regeneruje jego życie.

W Regenesis Arcade będziemy toczyć bitwy na 8 różnych mapach, od futurystycznego miasta, po ukrytą bazę w lesie, aż po piekielne pustkowia. Każda mapa oferuje inne warunki do eksterminacji przeciwników co wymusza planowanie swojej strategii. Gra oferuje również 14 broni podzielonych na 3 klasy: "Blasters", "Shotguns" i "Special Weapons". Raz na jakiś czas gracz będzie mógł wejść w specjalny tryb "Totalnej Rozwałki", dzięki któremu przez chwilę stanie się bogiem zniszczenia.

To co odróżnia Regenesis Arcade od innych strzelanek VR jest dynamika i tempo rozgrywki. Gracz nie może stać w jednym miejscu i bronić się tarczą, to jest najszybsza droga do śmierci. Trzeba się poruszać, same robienie uników w miejscu, się nie sprawdza kiedy jesteśmy atakowani ze wszystkich stron. Gracz jest cały czas motywowany aby zmieniał swoje położenie, czy to przez pojawienie się nowej skrzyni, w której może być dużo lepsza broń niż mamy w ręku. Oraz w momencie skończenia amunicji gracz musi szukać jej uzupełnienia aby przetrwać walkę o przeżycie.  

Regenesis Arcade dostępny jest na platformie Steam oraz Viveport za jedyne 7,99$.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje