Red Dead Redemption 2 - zagadka z "jękami i krzykami" rozwiązana po latach

Oto cały Rockstar. Od premiery Red Dead Redemption 2 minęło już sześć lat, a gracze wciąż odkrywają w świecie gry nowe znajdźki i tajemnice. Ostatnio okazało się, że jedna z najbardziej intrygujących zagadek została rozwiązana.

Od premiery Red Dead Redemption 2 wielu graczy zastanawiało się, co oznaczają dziwne płacze i krzyki w Saints Hotel (Hotelu Świętych) w miejscowości Valentine. Jeden z użytkowników Reddita, YouDontKnowMeh_2, zapytał: "Co to za krzyki i płacze w Hotelu Świętych w Valentine? Słyszę je za każdym razem, gdy wchodzę do środka. Próbowałem wynająć pokój, ale wydaje się, że odgłosy dochodzą z sąsiedniego pokoju. Jest bardzo głośno, więc nie sądzę, żeby to był detal, który miał zostać niezauważony. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?"

Reklama

Nie musiał długo czekać na odpowiedzi. Użytkownik kylar7900 wyjaśnił, w numerze 40. gazety New Hanover można znaleźć artykuł o mężczyźnie, który cierpi na niezdiagnozowaną chorobę jelit i mieszka w hotelu od dziewięciu lat. Przeniósł się do niego po tym, jak poczuł ból po kościelnym obiedzie. Inny użytkownik, footballaccount2, dodał, że w napisach końcowych ten człowiek jest opisany jako "Człowiek na nocniku - Syzyfowy Wojownik". Ufff, co za ulga.

Takich sekretów i easter eggów w Red Dead Redemption 2 jest zatrzęsienie. Studio Rockstar dało się już poznać jako prawdziwi mistrzowie w tej dziedzinie - zarówno za sprawą RDR-a, jak i serii Grand Theft Auto.

Wymieńmy tylko kilka ciekawostek ze świata Red Dead Redemption 2. Hotel w Valentine to nie jedyne miejsce, w którym można usłyszeć dziwne dźwięki. W pobliżu Rhodes można natrafić na zamknięty wychodek, z którego dobiegają osobliwe odgłosy. Po otwarciu drzwi możemy zobaczyć szaloną kobietę, która krzyczy i wymachuje ramionami.

W Scarlett Meadows znajduje się farma zamieszkiwana przez Bray'a i Tammy Aberdeen. Początkowo para wydaje się normalna, ale z czasem okazuje się, że skrywa mroczny sekret. Z kolei w górach Grizzlies można natknąć się na wędrującego mnicha. Jeśli podążymy za nim, doprowadzi nas do ukrytej jaskini ze skarbem.

W grze Red Dead Redemption 2 można spotkać kilka zjaw, między innymi ducha kobiety unoszącej się nad bagnem Bluewater Marsh oraz ducha płonącego mężczyzny w Rhodes. Jest też wątek UFO. W kilku miejscach na mapie można zobaczyć niezidentyfikowane obiekty latające. Chociaż nie ma żadnego sposobu na interakcję z nimi, samo zjawisko prezentuje się interesująco.

W Saint Denis krąży legenda o wampirze. Możemy go nawet znaleźć, a gdy nam się to uda, czeka nas walka. W różnych miejscach w grze można znaleźć wskazówki sugerujące obecność Wielkiej Stopy. Nie da się jednak (niestety) natrafić na żaden niezbity dowód na istnienie tej kreatury.

Red Dead Redemption 2 zawiera też odniesienia do popkultury. Na północny wschód od Bacchus Station można znaleźć domek, który do złudzenia przypomina dom hobbita z "Władcy Pierścieni". A podczas wykonywania jednego z zadań da się znaleźć plakat do filmu "Powrót do przyszłości".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy