Reklama

Red Dead Redemption 2 - gracz pisze książkę na podstawie gry

​Fabuła i postacie to jedne z największych atutów drugiej odsłony Red Dead Redemption. Jeden z graczy docenił je w szczególny sposób.

Użytkownik Reddita o pseudonimie WankStain615 pochwalił się, że pisze książkę na podstawie wydarzeń przedstawionych w Red Dead Redemption 2. Robi to dla swojego ojca, chcąc by ten poznał historię Arthura Morgana i Johna Marstona. Rodzic nie może tego zrobić z padem w dłoniach, ponieważ nie jest w stanie poradzić sobie ze sterowaniem w grze. Jak pisze WankStain615, jego ojciec na co dzień grywa jedynie w tytuły z serii LEGO, przeznaczone dla młodszych i mniej doświadczonych graczy.

WankStain615 postanowił napisać książkę z perspektywy Johna Marstona i przedstawić w niej szereg wydarzeń, począwszy od pierwszych scen Red Dead Redemption 2 aż po fragment, w którym Dutch, Micah i Arthur odkrywają, że O'Discrollowie przejęli dom Sadie Adler. Jeśli opisywana historia wciągnie ojca gracza, niewykluczone, że ten zdecyduje się na opisanie ciągu dalszego.

Reklama

W każdym razie - jesteśmy pod wrażeniem jego inicjatywy. Zgadzamy się z tym, że Red Dead Redemption 2 opowiada historię tak ciekawą, złożoną, głęboką i dojrzałą, że zasługuje na książkową adaptację. Wydanie oficjalnej powieści o Arthurze Morganie, Johnie Marstonie i o innych członkach gangu Dutcha byłoby strzałem w dziesiątkę.

A przecież w przeszłości wiele gier otrzymywało już różnego rodzaju adaptacje. Najpopularniejszym sposobem na przybliżanie historii bohaterów i bohaterek znanych z konsol i pecetów są bodaj komiksy. Do tej pory doczekaliśmy się już rysunkowych historii na podstawie takich gier, jak God of War, Wiedźmin, Mortal Kombat X, The Last of Us, Assassin's Creed, Tomb Raider czy Mirror's Edge (tylko część z nich została wydana w Polsce).

Red Dead Redemption 2 ukazało się w 2018 roku, na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. W portalu Metacritic zebrało średnią ocen na poziomie nawet 9,7 (wersja na Xboksa One). To jedna z najwyższych not w historii gier wideo. Obecnie w drugiego RDR-a można zagrać także na next-genach, w podwyższonej rozdzielczości i w 60 klatkach na sekundę. Jakie dalsze losy czekają tę serię gier wideo, na tę chwilę nie wiadomo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje