Reboot Fable doczekał się nowego lidera zespołu odpowiadającego za narrację

Scenariusz Fable może być jedną z najmocniejszych stron nadchodzącego rebootu. Rolę narrative lead objęła właśnie Anna Megill, wielokrotnie nagradzana i doświadczona scenarzystka.

Powrót Fable to bardzo duże wydarzenie dla wielu fanów gier wideo. Nie jest to może poziom Half-Life’a 3, ale informacja o trwających pracach nad czwartą odsłoną serii wzbudziła mnóstwo entuzjazmu wśród miłośników RPG. Od czasu trzeciej części minęło już 12 lat, a technologia przez ten czas poczyniła ogromny progres.

Niestety już w momencie oficjalnej zapowiedzi wiedzieliśmy, że będzie to projekt, który prędko nie trafi na sklepowe półki. Ostatnio wznowiono temat Fable, kiedy pojawiły się informacje, że zmniejszono skalę gry ze względu na problemy z silnikiem.

Reklama

Teraz Fable powraca z bardzo pozytywną informacją. Anna Megill, która wcześniej znajdowała się już wśród scenarzystów gry, doczekała się awansu. Doświadczona scenarzystka zajmuje teraz rolę narrative lead.

Można śmiało założyć, że jest to bardzo dobra decyzja dla rebootu Fable. Anna Megill tę samą rolę zajmowała w Remedy, pracując nad świetnie przyjętym przez graczy i krytyków Control. Na swoim koncie Megill ma również Avatar: Frontier of Pandora, Murdered, Guild Wars 2 i Dishonored: Death of the Outsiders. Takie doświadczenie w gatunku RPG na pewno przyda się scenarzystom Fable.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fable
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy