Reklama

Fable: Nowa wersja ze sporymi problemami

​Według najnowszych plotek zespół odpowiedzialny za nowe Fable, ma spore problemy związane z silnikiem gry.

Fable to bez wątpienia jeden z najbardziej pożądanych przez użytkowników Xboksa tytułów. Gra jest na bardzo wczesnym etapie produkcji i na ten moment niewiele wiadomo na temat tego, co będzie mogła zaoferować w dniu premiery. Microsoft i Playground Games do tej pory nie pokazały nic na temat gry, a fani muszą cierpliwie czekać na jakiekolwiek ogłoszenia.

Według Gaza, założyciela Game on Daily, tworzenie Fable przebiega wolniej, niż wszyscy byśmy sobie tego życzyli. Źródła, na które powołuje się Gaz, mówią o jednej problematycznej kwestii - trudnościach z dostosowaniem silnika ForzaTech do gry RPG.

Reklama

Nowe Fable jest dalej, niż myślimy

Kolejnym problemem jest brak doświadczenia Playground z grami w otwartym świecie. Oczywiście pamiętamy o tym, że Forza Horizon rozgrywa się w sandboxie, ale jednak poziom jego złożoności jest dużo mniejszy niż najprostszego nawet RPG-a.

Autor przecieku twierdzi także, że premiera nowego Fable jest dużo bardziej odległa, niż sobie to wyobrażamy i nie jest nawet na etapie, na którym fani powinni martwić się o jakość produktu finalnego.

Fable to ciesząca się dużą popularnością seria RPG-ów akcji. Gra oryginalnie stworzona została przez Petera Molyneuxa i deweloperów z Lionhead. Pierwsza odsłona gry ukazała się w 2004 roku i wydana była tylko na konsolę Xbox. Jak przystało na gry Molyneuxa (przynajmniej do pewnego momentu), tytuł wyróżniał się wieloma innowacyjnymi mechanikami i rozwiązaniami gameplay’owymi. Na tyle dobrymi, że gra doczekała się kilku kontynuacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama