Ratchet & Clank: Rift Apart - kolejny hit z PlayStation 5 trafi na pecety

Potwierdziły się spekulacje sprzed kilku miesięcy, dotyczące Ratchet & Clank: Rift Apart. Gra, która stała się jednym z hitów na PlayStation 5, zmierza na pecety.

Ratchet & Clank: Rift Apart studia Insomniac Games pojawi się w lipcu na Steam - informację taką potwierdziło Sony w swoim wpisie na blogu. Będzie to tym samym pierwszy w historii serii  Ratchet & Clank przypadek, kiedy jedna z jej części trafi na platformę inną niż Steam, może nie licząc mobilnych spin-offów. Jest to też kolejna gra stworzona pierwotnie przez jedno z wewnętrznych studiów Sony, która wyląduje na komputerach - to ruch zapoczątkowany przez Horizon: Zero Dawn w 2020 roku. Ratchet & Clank: Rift Apart to gra, która pierwotnie pojawiła się w czerwcu 2021 roku na PlayStation 5 i był to debiut tej serii na konsoli Sony obecnej generacji, jak również pierwsza gra z serii od 2016 roku.

Reklama

Wersji pecetowej nie przygotowuje jednak Insomniac Games, które obecnie zapewne zbyt zajęte jest pracami nad sequelem Spider-Mana. Za port PC odpowiedzialne będzie Nixxes Software. We wspomnianym wpisie na blogu PlayStation możemy przeczytać między innymi, że nowa wersja zaoferuje wsparcie dla panoramicznych ekranów, w tym tych o formatach 21:9, 32:9, a nawet 48:9.

W trakcie swojej historii seria Ratchet & Clank była często chwalona z racji dopieszczonych elementów rozgrywki i ciekawych historii, jak również efektownego stylu graficznego, tak więc sprowadzenie gry w końcu na pecety w takiej formie, jakiej oczekują fani, jest nie lada wyzwaniem. Przedstawiciele studia Nixxes mówią, że ich port będzie między innymi oferował nieograniczony niczym klatkaż oraz wszelkie nowe, dostępne technologie, które pomagają osiągnąć jak najlepszą wydajność oraz wysoki poziom detali graficznych. Zapowiadany jest również ray-tracing.

Sony wcieliło Insomniac Games w swoje szeregi jako studio “first party" w 2019 roku. Rift Apart stało się olbrzymim sukcesem, zarówno pod kątem ocen dziennikarzy i graczy, jak i wyników sprzedaży. Gra otrzymała też wiele nominacji do branżowych nagród, w tym The Game Awards, DICE Awards oraz Game Developers Choice Awards. Na całym świecie sprzedało się ponad milion kopii - to najlepszy wynik w całej historii serii, który teraz z pewnością zostanie jeszcze wyśrubowany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ratchet & Clank: Rift Apart

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy