Reklama

Raport finansowy Take-Two

Take-Two jako kolejna z branżowych firm opublikowała swój raport finansowy za czwarty kwartał ubiegłego roku fiskalnego oraz ostatnie 12 miesięcy.

W towarzyszącej temu konferencji skierowanej do inwestorów ujawniono dosyć zaskakującą informację - Rockstar szykuje nową grę na XBO i PS4. I ukaże się ona najpóźniej za niecały rok. Konkretów brak - wiadomo jedynie, że nowa gra Rockstara ukaże się na konsolach obecnej generacji, a więc Xboksie One i PlayStation 4 w trwającym obecnie roku fiskalnym.

A ten kończy się w marcu 2015 roku. Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, stwierdził jedynie, że jest podekscytowany projektem przygotowywanym na XBO i PS4 przez twórców gangsterskiej serii. Co to takiego będzie? Możemy jedynie spekulować.

Reklama

Choć przedstawiciele Rockstara mówią o nowej grze, całkiem możliwe, że będzie to port GTA V na nowe konsole Microsoftu i Sony. A co za tym idzie, może i na PC - zwłaszcza, że plotki o takim wydaniu od jakiegoś czasu krążą po internecie, a do sieci trafiają również poszlaki sugerujące istnienie edycji blaszakowej. Niewykluczone też, że tajemniczą produkcją jest nowa wersja Red Dead Redemption, która trafiłaby na Xboksa One, PlayStation 4 i być może PC. Zwłaszcza, że niedawno w bazie Windows Compatibility odnaleziono wpis związany z tą właśnie grą.

Warto też przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku na profilu jednego z pracowników Rockstara w serwisie LinkedIn znaleziono wpis, z którego wynikało, że pracuje obecnie nad "nową wersją znanej marki". Znacząco rozszerzone edycje GTA V lub Red Dead Redemption teoretycznie można byłoby podciągnąć pod określenie "nowa gra", prawda?

Przy okazji: do tej pory Grand Theft Auto V sprzedało się w liczbie 33 milionów egzemplarzy - tyle pudełek z grą trafiło do rąk klientów. Produkcja wygenerowała też przychody na poziomie miliarda dolarów. Z innych wieści:

  • w czwartym kwartale ubiegłego roku fiskalnego dochody Take-Two wyniosły 195,2 miliona dolarów, podczas gdy dwanaście miesięcy wcześniej wynik ten kształtował się na poziomie 299,5 miliona dolarów,
  • w całym roku fiskalnym przychody wyniosły 2,4 miliarda dolarów, co jest wzrostem o 94% w porównaniu z analogicznym okresem sprzed dwunastu miesięcy, kiedy to suma ta była na poziomie 1,2 miliarda dolara,
  • Borderlands 2 sprzedało się w liczbie 9 milionów kopii,
  • Civilization V rozeszło się w 5 milionach egzemplarzy,
  • BioShock Infinite znalazło 6 milionów nabywców,
  • NBA 2K15 ukaże się 7 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje