Reklama

Rain World: Platformówka i skradanka z koto-ślimakiem w roli głównej

Postapokaliptyczny świat, koto-ślimak oraz platformówka połączona ze skradanką i survivalem.

Tak pokrótce można byłoby opisać Rain World - niezależną produkcję, której autorzy postanowili zebrać pieniądze na realizację projektu za pośrednictwem Kickstartera. Akcja Rain World osadzona jest w postapokaliptycznym świecie, w opuszczonym mieście o zniszczonym ekosystemie.

Nawiedzane jest przez częste deszcze, ale nie są to jednak zwykłe opady - krople ranią i potrafią zabić, dlatego zamieszkujące uniwersum stwory większość czasu spędzają w hibernacji. Budzą się tylko na krótkie, suche okresy, by zebrać pożywienie pozwalające przetrwać do następnej pobudki.

Reklama

Gracze wcielą się w jedno z takich zwierząt, które jest... koto-ślimakiem - połączeniem kota i ślimaka. Jego zadaniem jest zdobycie jak największej ilości pokarmu polując na inne stwory. Tyle tylko, że podobny cel obrały sobie inne i większe od naszego kreatury. Trzeba więc będzie zabijać potwory, starając się uniknąć innych łowców.

Rain World ma być platformówką utrzymaną w 16-bitowej stylistyce. Jak już się zapewne domyśliliście po powyższym opisie, produkcja będzie w pewnym stopniu skradanką - przeżycie w niesprzyjających warunkach i zdobycie pokarmu wymaga cichego działania.

Nad grą pracuje już od prawie dwóch lat indyczy duet Joar Jakobsson i James Primate. Na dalszą realizację potrzebują jednak funduszy, dlatego też o pomoc proszą graczy. Za pośrednictwem Kickstartera chcą uzbierać 25 tysięcy dolarów. Na razie udało im się zgromadzić nieco ponad 6 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 30 dni. Jeśli chcecie się dorzucić, możecie to zrobić TUTAJ.

Premiera przewidziana jest na sierpień, a produkcja ukaże się na PC i Makach. Poniżej znajdziecie wideo-wiadomość od twórców:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje