PUBG ma problemy z błędami i odchodzącymi graczami

Twórcy PUBG w pocie czoła walczą z licznymi trapiącymi produkcję błędami - w tym celu przygotowano nawet głośną inicjatywę "FIX PUBG". Wydaje się jednak, że gdy tylko na końcu tunelu pojawia się światełko, deweloperzy notują kolejne fiasko i muszą przepraszać za problemy.

Tak było na przykład w ubiegłym tygodniu, gdy twórcy zmodyfikowali między innymi tworzenie rozgrywek sieciowych, lecz odświeżony "matchmaking" wydawał się mieć więcej minusów niż zalet. Twórcy szybko zajęli się łataniem, a wczoraj rozdawali nawet darmowe przedmioty i wirtualną walutę w ramach zadośćuczynienia.

To jednak było w ubiegłym tygodniu. Teraz miłośnicy PlayerUnknown's Battlegrounds muszą przełknąć kolejne rozczarowanie, ponieważ w wersji PC anulowano wydarzenie specjalne z nowym trybem rozgrywki. Przyczyna jest dość tajemnicza: "krytyczny błąd".

Reklama

W tym tygodniu wydarzeniem specjalnym, organizowanym w ramach Event Mode, miała być specjalna opcja zabawy pod nazwą Platoon, w ramach której rywalizowałyby dwie drużyny złożone z pięćdziesięciu graczy, podzielone na dziesięcioosobowe drużyny. Zapowiadało się całkiem ciekawie, lecz ostatecznie inicjatywa nie wystartowała.

Deweloperzy nie podali, co kryje się za "krytycznym błędem", lecz ten musi być dość poważny, ponieważ twórcy nie byli w stanie podać, kiedy naprawiony Platoon wystartuje, lecz na pewno nie będzie to w przyszłym tygodniu. Jak można się domyślać, gracze są rozczarowani.

Złość dodatkowo potęguje fakt, że na Twitterze zdążono się nawet pochwalić, żę tryb wystartował. Dokładnie 48 minut później poinformowano o błędzie. Gdzie byli testerzy? "Kocham PUBG, ale obecnie błędy nie są już do zaakceptowania. Od premiery minął rok, a niektóre błędy występowały jeszcze w wersji beta!" - podsumował jeden z graczy.

Wszystko to sprawia, że PlayerUnknown's Battlegrounds traci coraz więcej użytkowników. Zwłaszcza teraz, gdy ukazało się Call of Duty: Black Ops 4, oferujące bardzo udany tryb battle royale w podobnym klimacie. Dość powiedzieć, że jednoczesna liczba użytkowników obecnych na serwerach PUBG spadła o ponad 10 procent. To nadal całe 842 tysiące, lecz widać wyraźny trend spadkowy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PUBG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy