PS5 straciło tytuł startowy

​Zestaw gier startowych na konsoli PlayStation 5 prezentuje się dość mizernie, a teraz trzeba skreślić jeszcze jedną produkcję. Twórcy Destruction All-Stars ogłosili bowiem, że ich tytuł ukaże się dopiero w lutym przyszłego roku. Na pocieszenie dodali, że będzie dostępny w PS Plus - przez dwa miesiące.

Dotychczas grę planowano jako standardowy tytuł, co na nowej generacji oznacza cenę na poziomie 70 dolarów. Gracze nie byli zbytnio zainteresowani mało atrakcyjnie zapowiadającym się projektem i można chyba bezpiecznie zakładać, że właśnie stąd bierze się tak poważna zmiana założeń dla DAS.

Destruction All-Stars zapowiedziano latem tego roku, podczas wydarzenia ujawniającego samo PS5. We wrześniu rozpoczęły się kontrowersje, gdy Sony sprecyzowało, że gra będzie kosztowała właśnie 70 dolarów, zamiast 60 dol. - która to cena już od dekady jest standardem w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Za prace odpowiada studio Lucid Gmaes z Londynu, które ma w dorobku między innymi wspomaganie Ghost Games przy Need for Speed Payback czy też liczne konwersje na inne platformy: Grand Theft Auto: Liberty City Stories czy też Goat Simulator. Większych hitów w dorobku brakuje.

Destruction All-Stars także takim przebojem nie będzie. Całość przypomina nieco Rocket League, gdyby usunąć z konceptu strzelanie goli i postawić bardziej na rywalizację i rozwałkę. Wcielamy się w jedną z szesnastu postaci. Każda dysponuje własnym pojazdem, którym sterujemy na arenach.

Celem jest zniszczenie samochodów przeciwnika za pomocą umiejętności naszego wehikułu. Dla przykładu, postać Hany ma auto z wielkim ostrzem, tnącym konkurencję na połówki. Gdy pojazd zostanie zniszczony, zostanie sama postać, która już na piechotę będzie musiała unikać ataków.

Oto lista gier, które będzie można włączyć na PlayStation 5 w dniu premiery sprzętu:

 1. Astro’s Playroom (zainstalowane na każdej konsoli)
 2. Sackboy: A Big Adventure
 3. Fortnite
 4. Bugsnax
 5. Devil May Cry 5: Special Edition
 6. Dirt 5
 7. Spider-Man: Miles Morales
 8. Demon’s Souls Remake
 9. Godfall
 10. NBA 2K21
 11. Observer: System Redux
 12. The Pathless
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy