PS4: EyePad - tabletopodobny kontroler Wii U w wykonaniu Sony?

Czy Sony zamierza stworzyć własny tabletopodobny kontroler do PS4?

Latem ubiegłego roku koncern zarejestrował patent na PlayStation EyePad - tablet, który docelowo ma współpracować z "urządzeniem służącym do rozrywki". Z dokumentów patentowych wynika, że EyePad to "urządzenie wejściowe dla urządzenia rozrywkowego". Nie sprecyzowano co prawda jakiego, ale najprawdopodobniej chodzi o next-genową konsolę Sony, czyli PlayStation 4.

Tablet zostanie wyposażony w czujniki ruchu, komunikator bezprzewodowy, który pozwoli przesyłać dane do wspomnianego wyżej "urządzenia rozrywkowego", ekran dotykowy, dwie kamery rejestrujące obraz w 3D, a także gałki i guziki znane ze zwykłych padów. Nie zabraknie również mikrofonu i głośników.

Urządzenie ma współpracować z kamerką EyeToy oraz kontrolerem Move. dzięki temu będzie można generować wirtualne przyciski 3D.

Trudno oczywiście przewidzieć, czy tablet stanie się czymś więcej niż tylko zapisanym na papierze projektem. Jego opis sugeruje jednak, że sprzęt może działać na zasadzie podobnej do tej znanej z GamePada i Wii U. Nie należy jednak oczekiwać, że sprzęt zostanie zapowiedziany wraz z PS4, choć to możliwe.

Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation Vita | playstation 3

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje