Reklama

PS Plus stracił 600 tys. subskrybentów

​Choć szefostwo Sony ma nadal optymistyczne nastawienie, to najnowszy raport finansowy Japończyków pokazuje olbrzymi spadek liczby subskrybentów usługi PlayStation Plus.

600 tysięcy członków odeszło z usługi na przestrzeni 4 miesięcy - od grudnia 2021 do marca 2022 roku. Oczywiście Sony dalej może pochwalić się 47,4 milionami regularnie płacących graczy, ale tak duża strata nie może zostać niezauważona i pominięta w strategii firmy. Firma twierdzi, że na przestrzeni 8 lat to dopiero drugi taki spadek.

To nie jedyna strata po stronie Sony. Od marca 2020 roku firma straciła 5,9 miliona aktywnych użytkowników. To oznacza, że aż tylu graczy przestało korzystać ze swoich PlayStation. Czyżby Microsoft pomału odzyskiwał rynek po niezbyt udanej poprzedniej generacji konsol?

Reklama

Szefostwo Sony nie traci dobrego humoru i wierzy w sukces nowego PlayStation Plus

Dyrektor finansowy PlayStation Hikori Totoki zdaje się jednak nie tracić humoru, a przynajmniej nie oficjalnie. Według Totoki PS Plus odnotował bardzo wysoki poziom zaangażowania obecnych subskrybentów PlayStation Plus. Wyraził także nadzieję i opinię, że usługa z czasem odzyska swoich klientów, a problem opisuje jako przejściowy.

Firma spodziewa się także rychłego powrotu klientów i dopływu nowych subskrypcji wraz z przeprojektowaniem PlayStation Plus. Nowe poziomy subskrypcji i kolejne zmiany planowane na lato tego roku mają sprawić, że Sony znów znajdzie stanie się atrakcyjne dla abonentów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy