Przygoda z Greavardem podczas Pokémon GO Halloween 2023: część I

Z okazji Halloween w Pokémon GO zadebiutuje Pokémon 9 Generacji - Greavard! W tym roku powrócą także wizualizacje i dźwięki związane z Halloween w Pokémon GO, w tym remiks muzyki Lavender Town, świąteczne dekoracje oraz tematyczny Timed Research. Pierwsza część halloweenowego wydarzenia w Pokémon GO trwa od czwartku 19 października do czwartku 26 października 2023 roku.

Debiut Greavard i Houndstone

W związku z obchodami Halloween, zadebiutują w Pokémon GO dwa Pokémony Generacji 9. To Greavard - czworonożny Pokémon, duch psa, którego ciało pokryte jest długimi, kudłatymi, bladoszarymi włosami sięgającymi aż do nóg; a także jego ewolucja - Houndstone, duży, szkieletowy psi Pokémon, odrodzony z opłakiwanego zmarłego Pokémona. Zdobycie 50-ciu [Greavard candy] wystarczy, aby ewoluować Greavard w Houndstone'a.

Spotkania na dziko

Podczas wydarzenia wybrane Pokémony, jak Haunter, częściej będą pojawiać się na dziko. Ci, którzy będą mieli szczęście, spotkają też błyszczące wersje Pokémonów, w tym Zubata, Gastly'ego czy Spinaraka. Atrakcją będzie możliwość złapania Shiny Phantumpa, który pojawi się po raz pierwszy w Pokémon GO. 

Reklama

Płatny Timed Research

Cena biletu na halloweenowy Timed Research to 5 USD i będzie można go zakupić w sklepie w grze do godz. 20:00 do 30 października 2023 roku. 

Ukończenie zawartych w nim zadań umożliwi spotkanie Pokémonów typu duchowego, takich jak Phantump, i typu mrocznego, takich jak Alolański Meowth. Jako nagrodę można także zdobyć pozę dla awatara inspirowaną Halloween. Termin wykonania zadania i odebrania nagród w ramach tego Timed Researchu upływa o 20:00 czasu lokalnego we wtorek 31 października 2023 roku.

Bilety będzie można zakupić znajomym w Pokémon GO, z którymi osiągnęliście poziom przyjaźni Great Friends lub wyższy. Zakupy nie podlegają zwrotowi. Biletów nie można kupić za PokéCoiny.

Timed Research: Złap Pokémony typu duchowego

Podczas wydarzenia dostępny będzie Timed Research poświęcony łapaniu Pokémonów typu duchowego. Ekskluzywny Timed Research będzie dostępny od 10:00 czasu lokalnego 19 października do 20:00 31 października 2023 roku.

Ukończenie zawartych w nim zadań pozwoli otrzymać Stardust, umożliwi spotkanie dodatkowych Greavardów oraz dostarczy innych ciekawych nagród.

Timed Research

Dodatkowy ekskluzywny Timed Research będzie dostępny od 10:00 czasu lokalnego 19 października do 20:00 31 października 2023 roku. Podczas wydarzenia dostępny będzie Timed Research poświęcony Spiritombowi oraz jego 108 duchom. Ukończenie zawartych w nim zadań pozwoli spotkać Pokémony typu duchowego oraz Spiritomba. Możliwe jest napotkanie Pokémona błyszczącego.

Bonusy podczas wydarzenia

 • Dodatkowe Candy za złapanie Pokémonów za pomocą rzutów typu Nice, Great i Excellent
 • Dodatkowe Candy XL za złapanie Pokémonów za pomocą rzutów typu Nice, Great i Excellent
 • Trenerzy na poziomie 31 lub wyższym otrzymają dodatkowe Candy XL za wyklucie Pokémonów z jajek
 • 2× Candy za wyklucie się Pokémona

Spotkania związane z zadaniami w ramach Field Researchu

Udostępnione zostaną także zadania w ramach Field Researchu z motywem wydarzenia. Ich ukończenie umożliwi zdobywanie takich nagród jak spotkania z Misdreavusem i Phantumpem, Pokéballe i wiele więcej. Możliwe jest napotkanie Pokémona błyszczącego.

Nowe naklejki i przedmioty dla awatarów

Podczas trwania wydarzenia oraz po jego zakończeniu w sklepie w grze będą dostępne do kupienia następujące przedmioty dla awatara:

 • Maska Yamaska,
 • Kostium Cofagrigusa,
 • Głowa Cofagrigusa,
 • Głowa Phantumpa,
 • Peruka Greavarda.

Przygotowane zostały także naklejki z motywem wydarzenia. Będą one do zdobycia, kręcąc PokéStopami, otwierając prezenty oraz kupując je w sklepie w grze.

Przedmiot dla awatara oraz Partner Research dla subskrybentów Prime Gaming

W ramach współpracy Amazon Prime Gaming oferuje trenerom dodatkowe upiorne atrakcje na Halloween. 

Subskrybenci Amazon Prime będą mogli odebrać Timed Research, który zawiera wyjątkowe nagrody, w tym dostęp do przedmiotu dla awatara - peruki Greavarda. Ten Timed Research będzie dostępny od 19:00 czasu lokalnego (10:00 czasu PDT) 16 października do 18:59 czasu lokalnego (9:59 czasu PST) 17 listopada 2023 roku. Aby odebrać wszystkie nagrody, trenerzy muszą ukończyć zadania w ramach researchu przed 5:00 czasu lokalnego 26 grudnia (20:00 czasu PST dnia poprzedniego) 2023 roku. 

Halloweenowy zestaw w sklepie internetowym Pokémon GO

W sklepie internetowym Pokémon GO dostępne będą także kuszące oferty, dzięki którym trenerzy będą mogli zdobyć więcej przedmiotów w niższej cenie.

Dwa zestaw halloweenowe będą dostępne od 10:00 czasu lokalnego 19 października do 20:00 31 października 2023 roku. Za 4,99 USD otrzymacie 10 Premium Raid Passów, dwa przedmioty Star Piece oraz dwa przedmioty Lucky Egg. Z kolei w skład zestaw za 9,99 USD wchodzi 10 superinkubatorów, pięć inkubatorów oraz dwa Incense. W sklepie internetowym Pokémon GO możliwe jest sprawdzenie tych wyjątkowych okazji.

Pakiety podczas wydarzenia

W sklepie w grze podczas wydarzenia będą dostępne trzy zestawy halloweenowe.

 • Za 495 PokéCoinów otrzymamy trzy Remote Raid Passy, jeden przedmiot Star Piece oraz jeden przedmiot Lucky Egg.
 • Za 725 PokéCoinów otrzymamy 10 Premium Raid Passów, dwa przedmioty Star Piece oraz dwa przedmioty Lucky Egg.
 • Za 1550 PokéCoinów otrzymamy 10 superinkubatorów, pięć inkubatorów oraz dwa Incense.

Gabloty w PokéStopach

Warto wypatrywać także gablot pojawiających się w niektórych PokéStopach. Można wstawić do nich Shuppeta, Banette’a lub Greavarda!

Bilet niespodzianek na płatny Timed Research

Od godziny 10:00 czasu lokalnego 19 października 2023 roku, w ramach Biletu niespodzianek będzie można uzyskać dostęp do płatnego, dostępnego tylko podczas wydarzenia Timed Researchu. Bilet niespodzianek (Ticket of Treats) można kupić w sklepie w grze za 5 USD (lub kwotę z równoważnego poziomu cenowego w walucie lokalnej).

Ukończenie zadania zawartego w researchu pozwoli zdobyć dwa inkubatory, dodatkowe spotkania z Phantumpem i inne przedmioty.

Timed Research wygasa. Czas na wykonanie zawartych w nim zadań oraz odebranie nagród upływa o 20:00 czasu lokalnego we wtorek 31 października 2023 roku.

Będzie można kupić oraz podarować bilety wszystkim znajomym w Pokémon GO, z którymi osiągnęliście poziom przyjaźni Great Friends lub wyższy. Zakupy - także te dokonane dla innych trenerów - nie podlegają zwrotowi (z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów oraz wyjątków określonych w warunkach świadczenia usług). Biletów nie można kupić za PokéCoiny.

Bilet niespodzianek (Ticket of Treats) to specjalny bilet, który zapewni  dostęp do czterech oddzielnych okazji na udział w Timed Researchu podczas październikowych wydarzeń. Więcej informacji na ten temat znajduje się na blogu.

Muzyka z Lavender Town

Remiks muzyki z Lavender Town będzie odtwarzany nocą podczas tegorocznego wydarzenia Halloween. Możecie również posłuchać muzyki, odwiedzając ten film.

Podczas obu części wydarzenia Halloweenowego PokéStopy i Gymy otrzymają specjalne, świąteczne dekoracje.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: pokemon go
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy