Procesory Intela popularniejsze wśród graczy. Ryzen od AMD daleko w tyle

Procesory od Intela cieszą się największą popularnością, jeśli pod lupę weźmiemy preferencje graczy. Jak to wszystko prezentuje się w liczbach, statystykach i wartościach procentowych? Czy Ryzeny mają szansę dogonić konkurencję?

Jako bazę porównawczą stanowi comiesięczne badanie realizowane przez Valve. Firma bada preferencje dotyczące sprzętu i oprogramowania użytkowników korzystających z największej platformy z grami, czyli Steama. Ankiety są dobrowolne i może w nich wziąć udział praktycznie każdy.

Intel chętniej wybierany przez graczy

Raport opublikowany na Steamie prezentuje zbiorcze dane dotyczące wyników z października. Okazuje się, że ponad 70% użytkowników platformy Steam korzysta w swoim sprzęcie z procesorów od firmy Intel. Zaledwie 29,38% to z kolei udział konkurencyjnych Ryzenów od AMD.

Reklama

Ponadto w październiku, w bezpośredniej konfrontacji do września nastąpił wzrost udziałów Intela aż o 2,26% w stosunku do Ryzena, co wskazuje, że gracze znacznie częściej przesiadali się na procesory największego na świecie producenta z tej branży.

Najpewniej w dużej mierze jest to zasługa tegorocznej udanej premiery nowych urządzeń od Intela. Przypomnijmy, że w pierwszym kwartale 2022 roku swój debiut zaliczyły nowe procesory dwunastej generacji, czyli i3-12100f oraz i5-12400f, które okazały się bezkonkurencyjne w średniej półce cenowej. O ile Ryzen 5 5600 dotrzymuje kroku lepszemu wariantowi od Intela, o tyle Ryzen 5 5500 nie zaliczymy do modeli udanych.

Ciekawie prezentują się także dane dotyczące najpopularniejszej karty graficznej wybieranej przez graczy. Nadal królem w tej kategorii jest NVIDIA GeForce GTX 3060 z udziałem ponad 8,5%. Drugie miejsce dzierży nieco starszy model od NVIDII - GeForce GTX 1060 (w wersji 3 oraz 6 GB).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: intel | AMD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy