Premiery nowych gier w lipcu 2023 roku - najciekawsze tytuły, platformy, fabuła

Sezon wakacyjny w branży gier wideo uznawany jest za ten nieco wolniejszy. Niektórzy uważają, że jest to okres na tzw. "przeczekanie", przed największymi premierami we wrześniu i w kolejnych miesiącach roku. Czy faktycznie tak jest? Prezentujemy listę i opis najciekawszych premier nowych gier w lipcu 2023 (pierwsza połowa).

Synapse

  • Data premiery: 4 lipca
  • Platformy: PlayStation VR2

Synapse to surrealistyczny shooter wyróżniający się dosyć nietypową, dystopijną wręcz oprawą graficzną. Klimatu tej grze bez wątpienia dodaje fakt, że jest ona budowana przy wykorzystaniu możliwości silnika Unreal Engine.

Fabularnie podczas gry wcielamy się w agenta specjalnego, który wykorzystuje rozmaite bronie i ekspresyjne moce telekinetyczne, by powstrzymać otaczające go zło. Dzieło debiutuje z inicjatywy nDreams, studia odpowiedzialnego za takie produkcje jak: The Assembly czy Bloody Zombies.

Synapse to tytuł dedykowany technologii VR, więc pełnie możliwości odkrywa dopiero z wykorzystaniem sprzętu PSVR 2.

Reklama

GYLT

  • Data premiery: 6 lipca
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Tym razem pora na mroczną, melancholijną wręcz grę przygodową osadzoną w surrealistycznym świecie. GYLT zadebiutuje już 6 lipca z ramienia Tequila Works (producent znany m.in. z: Deadlight, Rime czy The Invisible Hours).

W tytule tym wcielamy się w dziewczynkę o imieniu Sally, która ucieka od prześladujących ją rówieśników. Największym jednak wrogiem protagonistki są otaczające ją lęki i zabłąkane tajemnice z przeszłości. Świat, w którym znajduje się gracz, nie jest zbyt przyjazny. GYLT to typowy survival horror wyróżniający się upiorną oprawą graficzną i dodającą klimatu ścieżką dźwiękową autorstwa Crisa Velasco.

Czy uda Wam się odnaleźć zaginioną kuzynkę Emily? Sprawa nie będzie oczywista, a niebezpieczeństwo będzie się tylko piętrzyć z każdej wręcz strony. GYLT powinniście przejść w 6-8 godzin płynnej rozgrywki.

Gravity Circuit

  • Data premiery: 13 lipca
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

W lipcu nie zabraknie produkcji kierowanych do fanów gier platformowych. Takim tytułem jest debiutujący 13. dnia tego miesiąca Gravity Circuit. Podczas rozgrywki gracz wcieli się w Kaia, bohatera władającego tajemniczą mocą w futurystycznym świecie będącym domem dla wielu świadomych robotów.

Naszym zadaniem jest opanowanie powstania armii wirusów, które zagrażają istnieniu wspomnianych robotów. Gravity Circuit wyróżnia się niesamowicie dynamiczną, przepełnioną akcją inspirowanymi klasykami konsolowymi z lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Warstwa kampanii w tej produkcji składa się z 12 zróżnicowanych poziomem trudności gry etapów.

Exoprimal

  • Data premiery: 14 lipca
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Prawdopodobnie największy tytuł, jaki zadebiutuje w lipcu. Exoprimal to sieciowa strzelanka, za którą odpowiada nie byle kto, bowiem sam Capcom. Rozgrywka to w sporym uproszczeniu starcia pomiędzy pięcioosobowymi drużynami. Każda formacja musi stanąć w szranki z śmiertelnie niebezpiecznymi dinozaurami.

Filarem Exoprimal są specjalne egopancerze, zapewniające żołnierzom odporność na bitewnych polach. Jeśli natomiast chodzi o system walki, to tutaj do dyspozycji graczy oddano szereg rozmaitych broni, które pomogą stworzyć sobie przewagę podczas rywalizacji.

Omawiany w tym miejscu tytuł idealnie wpasowuje się w kategorie gier PvP oraz PvE. Debiut już 14 lipca na: PC, oraz konsolach poprzedniej i najnowszej generacji od PlayStation i Xbox.

Jagged Alliance 3

  • Data premiery: 14 lipca
  • Platformy: PC

Jeśli jesteście fanami strategicznych gier turowych, to nie możecie przegapić tej pozycji. Swój debiut zaliczy kolejna pełnoprawna odsłona kultowej serii Jagged Alliance. Gra zaoferuje aż 40 najemników konfrontujących się w krainie Grand Chien, w której rządzą podziały polityczne.

Od samej premiery deweloperzy z Haemimont Games udostępniają graczom pełne wsparcie i obsługę modyfikacji. W przyszłości społeczność związana z Jagged Alliance 3 będzie więc mogła dowolnie konfigurować bronie czy nawet tworzyć własne misje kampanijne.

Jagged Alliance to seria zapoczątkowana w 1994 roku. Z całą pewnością jest to pozycja legendarna dla wszystkich entuzjastów turowych strategii. Na półeczce z klasykami gatunku cykl znajdowałby bardzo wysoko...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jagged Alliance 3 | Exoprimal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy