Jagged Alliance 3 trafi na Steama! Oficjalny trailer i data premiery

W lipcu swój oficjalny debiut zaliczy Jagged Alliance 3, najnowsza zapowiedziana właśnie kontynuacja kultowej serii turowych strategii. Trzeba przyznać, że fani gatunku mają na co czekać.

Pierwsza odsłona Jagged Alliance pojawiła się na rynku w 1994 roku, więc blisko trzy dekady temu. Niemal od razu produkcja zapisała się jako jedna z najważniejszych pozycji w kanonie turowych gier strategicznych. Nie inaczej było też z drugą częścią tej serii, którą wyprodukowano w roku 1999.

Późniejsze tytuły sygnowane marką Jagged Alliance miały lepsze i gorsze wydania, ale uczciwie trzeba przyznać, że nie pojawiło się nic, co powtórzyłoby sukces pierwszych dwóch odsłon. Teraz przed studiem Haemimont Games i wydawcami z THQ Nordic rodzi się prawdziwa szansa na całkowite wskrzeszenie marki.

Reklama

Jagged Alliance 3 już w lipcu na pecetach!

Potwierdzono premierę Jagged Alliance 3, kolejnej pełnoprawnej odsłony tej legendarnej już serii. Gra zaliczy swój debiut na platformie PC już 14 lipca bieżącego roku. Produkcja dostępna będzie w sklepie Steama. Sugerowana cena detaliczna to 44,99 dolarów.

Przy okazji deweloperzy opublikowali oficjalny zwiastun z gry. Jagged Alliance 3 zaoferuje aż 40 najemników, którzy konfrontować będą się w krainie Grand Chien, kraju wypełnionym zasobami naturalnymi, ale też... podziałami politycznymi. Oczywiście filarem produkcji będzie system turowy z licznymi elementami taktyki. Nie zabraknie inspiracji pierwszymi tytułami serii, ale pojawi się także sporo nowości.

Z zapowiedzi wynika, że Jagged Alliance 3 wyposażony zostanie także w możliwość rozgrywania kampanii w sieciowym trybie współpracy. Gdyby tego było mało, od premiery gry tytuł trzyma pełne wsparcie i obsługę modów pozwalających na dowolne konfigurowanie broni, dostosowywanie poziomów trudności, a w przyszłości także tworzenie własnych kampanii i wprowadzanie do świata gry zaprojektowanych przez siebie najemników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jagged Alliance 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy