​Premiery nowych gier w kwietniu 2023 roku - tytuły, platformy, fabuła

Ostatnie dwa miesiące obfitowały w kilka ciekawych gamingowych premier, które zaintrygowały i przyciągnęły graczy na dłużej. Tymczasem my prezentujemy najciekawsze debiuty gier w pierwszej połowie kwietnia 2023 roku. Dla fanów gier przygodowych i narracyjnych nadchodzi rewelacyjny czas...

Meet Your Maker

  • Data premiery: 4 kwietnia 2023 roku
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5

Początek kwietnia zapowiada się bardzo ciekawie dla wszystkich miłośników klimatu postapokaliptycznego. Swój debiut zaliczy Meet Your Maker, dzieło produkowane przez twórców zasłużonego Dead by Daylight. W grze możemy uczestniczyć solowo lub ze znajomymi.

Rozgrywka opiera się na budowaniu własnych Posterunków. Im lepsze i mocniejsze fortyfikacje, tym trudniej będzie je zdobyć przez naszych rywali. Wszystko więc opiera się o odpowiednią infiltracje i przechytrzanie innych graczy. Nasze twierdze możemy "ubogacać" licznymi pułapkami i strażnikami, by zwiększyć trudność ich podbijania.

Reklama

Meet Your Maker opiera się na asynchronicznej rozgrywce, licznych rajdach społecznościowych i mnogości wariantów tworzenia i konstruowania naszych struktur. Producenci zapowiadają częste aktualizacje w tym tytule, które mają wprowadzić nieco różnorodności do gameplayu.

Road 96: Mile 0

  • Data premiery: 4 kwietnia 2023 roku
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

W tym samym dniu na rynku pojawi się ciekawa produkcja stanowiąca swoistą hybrydę gry przygodowej i muzycznej - Road 96: Mile 0. Tytuł stworzony został przez francuskich deweloperów z DigixArt i jest prequelem do wysoko ocenianej gry Road 96, która debiutowała prawie dwa lata temu.

Road 96: Mile 0 bliżej poznamy historie Zoe i Kaito, pary z pozoru podobnych, choć całkiem odmiennych poglądowo od siebie nastolatków. Podróż i opowieść ukazana w grze wystawia ich przyjaźń na ciężką próbę. Prócz klasycznej fabuły i narracji uświadczymy tutaj ciekawe elementy rytmiczne. Muzyka w tej grze towarzyszy emocjonalnym podróżom naszych protagonistów, dzięki czemu głębiej możemy zajrzeć w ich umysły.

Road 96: Mile 0 wyróżnia się bajkową oprawą graficzną z pięknymi lokacjami, niekiedy nawet zahaczającymi o iście psychodeliczne scenerie.

Curse of the Sea Rats

  • Data premiery: 6 kwietnia 2023 roku
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Curse of the Sea Rats to kolejna ciekawa gra przygodowa, która nie powstałaby bez wsparcia społeczności graczy. Na potrzeby realizacji tego projektu w serwisie crowdfundingowym Kickstarter zebrano ponad 240 tys. euro, a liczba wspierających sięgnęła niemal 6 tys. osób.

Produkcja pojawi się na rynku już 6 kwietnia. Jest to ręcznie animowana zręcznościowa platformówka z podgatunku metroidvania, w której wcielimy się w bohaterów zaklętych i przemienionych w szczury przez wiedźmę Florę Burn. By odzyskać swoją normalną postać, wystawieni będziemy na lżejsze i ciężkie wyzwania. Eksploracja irlandzkiego wybrzeża to masa czyhających na nas niebezpieczeństw na czele z wieloma niebezpiecznymi bossami do pokonania.

Curse of the Sea Rats oferuje niesamowicie kolorową grafikę i ciekawe animacje 2D inspirowane klasycznymi bajkami. Fabuła dostarczy nam zabawy na ok. 12 godzin. Grę można przejść w pojedynkę bądź w trybie kooperacji przeznaczonej dla czterech graczy.

Tron: Identity

  • Data premiery: 11 kwietnia 2023 roku
  • Platformy: PC, Nintendo Switch

Tron: Identity to mieszanka gry przygodowej i klasycznej produkcji visual novel. Jest to tytuł, który powinien idealnie wpasować się w gusta miłośników filmowych i serialowych dzieł z serii TRON, ponieważ gamingowe dzieło całymi garściami czerpie właśnie z tych pozycji.

Fabuła w Tron: Identity skupia się na programie detektywistycznym o nazwie Query. Naszym celem będzie rozwiązywanie zagadek, ujawnianie kolejnych sekretów i tropienie sprawców niechlubnych czynów.

Gra oferuje rozbudowaną warstwę fabularną, jedną tajemnicę do rozwikłania i wiele zakończeń zdeterminowanych ścieżkami naszych wyborów podczas samej już rozgrywki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: premiery gier | Tron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy