Premierę Black Myth: WuKong zaplanowano na lato 2024 roku

​Chiński soulslike Black Myth: WuKong narobił w ostatnich latach sporo zamieszania przyjemnymi dla oka fragmentami rozgrywki. Niestety na premierę tego tytułu przyjdzie nam jeszcze trochę zaczekać.

Azjatyckie gry znane są na zachodnim rynku z dwóch rzeczy - dobrej grafiki i pay-to-win. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich produkcji, ale wiele z nich, szczególnie gier multiplayer lub online, podąża podobnymi ścieżkami. Deweloperzy przyciągają uwagę graczy ładnymi obrazkami, a potem każą im wyciągać portfele.

Black Myth: WuKong może okazać się wyjątkiem od tej reguły. Gra wygląda bowiem wyśmienicie, ale na razie imponuje przede wszystkim tym, że w parze ze świetną grafiką idzie gameplay. W ostatnich latach co jakiś czas do zachodnich graczy trafiał jakiś fragment rozgrywki z nowego projektu studia Game Science.

Reklama

Chińscy deweloperzy otworzyli się bardziej na zachodni rynek i w rezultacie zaczęły do nas powoli docierać różne informacje na temat tego tytułu. Dowiedzieliśmy się między innymi, że jest to adaptacja powieści Journey to the West, a teraz dotarł do nas najważniejszy szczegół - przybliżony czas premiery.

Niestety na Black Myth: WuKong przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W dość nietypowym wideo opublikowanym ostatnio na YouTube twórcy oficjalnie poinformowali, że chcą wypuścić na świat swoją grę latem 2024 roku. Jak pokazały ostatnie lata pandemii, do tego terminu lepiej za bardzo się nie przywiązywać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Black Myth: Wukong
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy