Black Myth: WuKong - chińskie RPG wygląda pięknie

​Studio Game Science podzieliło się dłuższym materiałem prezentującym rozgrywkę w Black Myth: WuKong. Gra prezentuje się świetnie.

O Black Myth: WuKong usłyszeliśmy po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku. Jej twórcy zaznaczali, że chcą stworzyć grę na światowym poziomie, mogącą konkurować z największymi superprodukcjami z Zachodu. I wygląda na to, że nie przesadzali. Najnowszy gameplay to najlepszy na to dowód:

Blisko 13-minutowy materiał spokojnie mógłby posłużyć za technologiczne demo Unreal Engine 5, czyli silnika, na którym powstaje gra. Warto zauważyć, że piękna grafika jest wyświetlana w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę. Choć oczywiście nie wiadomo, na jakim sprzęcie, więc trudno powiedzieć, czy grafikę takiej jakości zobaczymy nie tylko na PC, ale także na next-genach.

Reklama

Black Myth: WuKong trafi na PC oraz na mainstreamowe konsole. Czy także na te poprzedniej generacji, czy tylko na next-geny - tego nie wiadomo. Jednak można podejrzewać, że tak spektakularna grafika, jak ta pokazana na opublikowanym gameplayu, nie będzie możliwa do wyświetlenia na PlayStation 4 i Xboksach One.

Black Myth: WuKong to wciąż bardzo tajemnicza produkcja. Wiadomo, że to RPG akcji inspirowane chińską powieścią "Wędrówka na Zachód", przedstawiającą wędrówkę mnicha Xuanzanga. Główną rolę odgrywa w niej tytułowy WuKong, mityczny Małpi Król. Jednak twórcy zapowiadają, że w obszernym, prawdopodobnie otwartym świecie spotkamy także wiele innych intrygujących postaci. Na pewno możemy oczekiwać dużego nacisku na fabułę oraz dialogi. Black Myth: WuKong będzie grą single player, ale prawdopodobnie pojawi się w niej także opcja sieciowej kooperacji.

Obecnie nie możemy być pewni, że produkcja Game Science trafi na inne rynki niż chiński. Z jednej strony można uznać, że to naturalna kolej rzeczy w sytuacji, w której twórcy chcą osiągnąć wielki sukces, ale z drugiej - Chińczycy sami w sobie stanowią olbrzymią grupę odbiorców. Jednak na tę chwilę możemy zakładać, że Black Myth: WuKong powstaje z myślą o światowej premierze. Ale raczej nieprędkiej. Gra trafi do sprzedaży najwcześniej w 2023 roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy