Premiera Shadow of the Erdtree ogromnym hitem. Rekordy graczy Elden Ringa!

Od oficjalnej premiery gry ELDEN RING minęło już ponad dwa lata. Dzisiaj nastał ten dzień, który pozwolił milionom fanom tej produkcji z całego świata ponownie zatopić się w mrocznej soulslike’owej rozgrywce. Pierwsze pełnoprawne DLC "Shadow of the Erdtree" bije właśnie rekordy popularności.

Shadow of the Erdtree to dodatek wprowadzający do zabawy całkowicie nową opowieść z akcją utrzymaną w krainie cienia i niebezpiecznych lochów. DLC oferuje też szereg nowych broni, zaklęć i wyposażenia. To co najistotniejsze, w szranki staniemy z kolejnymi wymagającymi oponentami i bossami.

Shadow of the Erdtree zadebiutowało dokładnie 21 czerwca 2024 roku. Co istotne, niesamodzielny dodatek dostępny jest nie tylko na platformach PC, Xbox Series X/S i PlayStation 5, ale też na konsolach poprzedniej generacji - Xbox One i PlayStation 4. Oczywiście by zagrać w rozszerzenie, musimy być posiadaczami podstawowej wersji Elden Ringa, a ponadto pokusić się o zakup tego dodatku.

Elden Ring znowu bryluje na szczycie. Mroczny soulslike powraca z przytupem

Reklama

Dzięki premierze pełnoprawnego dodatku, Elden Ring cieszy się teraz niesamowitym zainteresowaniem, o czym poświadczają statystyki graczy na platformie Steam. Zaraz po debiucie DLC Shadow of the Erdtree soulsike’owa produkcja przeforsowała barierę ponad 600 tys. jednocześnie grających osób.

W konsekwencji Elden Ring ponownie powrócił do elitarnej czołówki trzech najchętniej ogrywanych pozycji na Steamie wśród Counter-Strike’a, Banana, Doty 2 czy PUBG: Battlegrounds. Domyślamy się, że mroczny soulslike od FromSoftware zagości tam... na dosyć długo. Jeśli chodzi o historyczne wyniki, to Elden Ring znajduje się na siódmym miejscu najpopularniejszych gier platformy od Valve.

Elden Ring rozbiło bank w kategorii zdobytych nagród

Elden Ring to wielokrotnie nagradzana gra. Tytuł sięgnął po kilka prestiżowych statuetek w tym tych najcenniejszych w ramach wydarzenia The Game Awards. Dzieło FromSoftware doceniono w kategorii Gry Roku, Najlepszej Reżyserii czy najlepszej produkcji RPG.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elden Ring | Shadow of the Erdtree
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama