Reklama

Pozwał Sony, bo Killzone nie działa w rozdzielczości 1080p

​Sony zostało właśnie pozwane na terenie Stanów Zjednoczonych przez sfrustrowanego gracza, który twierdzi, że w związku z Killzone Shadow Fall prowadzony był nieuczciwy marketing.

W pozwie napisano, że "Sony reklamowało swój produkt jako tytuł działający w natywnej rozdzielczości 1080p w trybie sieciowym, co dla konsoli PS4 jest wielkim wyczynem". Tymczasem wspomniany tryb jest uruchamiany w rozdzielczości zaledwie 960×1080 pikseli, a następnie jest przeskalowywany do 1080p z wykorzystaniem informacji z poprzednich klatek. W związku z tym rozgrywka nie zawsze osiąga płynne 60 klatek na sekundę.

Producent gry - Guerilla Games, twierdzi natomiast na swoim blogu, że Killzone Shadow Fall działa w natywnej rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę. Deweloperzy tłumaczą również, że jeżeli "natywność" oznacza brak skalowania, to ich gra spełnia te warunki.

Reklama

Według Digital Foundry - działu Eurogamera zajmującego się technicznymi aspektami gier, Killzone w trybie sieciowym generuje zaledwie połowę rozdzielczości, natomiast druga połowa jest odtwarzana na podstawie wcześniej wyświetlonych klatek. Mimo wszystko wciąż można tu mówić o natywnych 1080p. 

Niezadowolony gracz za niewypełnienie obietnic marketingowych żąda od Sony aż 5 milionów dolarów zadośćuczynienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje