Reklama

Poznaliśmy najgorszą grę roku 2021 roku!

​Końcówka grudnia sprzyja wszelkim podsumowaniom. Tym razem czas na ten bardziej niechlubny ranking. Publikujemy listę najgorszych gier wyprodukowanych w mijającym 2021 roku.

Dla wielu wydawców bieżący rok nie należał do najłatwiejszych. Mieliśmy do czynienia z wieloma gorącymi premierami, które niestety w sporej części okazały się wydmuszkami i kampaniami marketingowymi, które finalnie przerastały gotowe, wydane później dzieło.

Dość powiedzieć, że w drugiej połowie 2021 roku gracze spotkali się z premierą eFootball 2022, czyli Pro Evolution Soccer po rebrandingu - produkcji, która miała z przytupem wejść na rynek gier piłkarskich i tym samym zakończyć hegemonię serii FIFA od EA Games. Tylko troszkę później otrzymaliśmy od Grove Street Games "odgrzewanego kotleta" w postaci trylogii kultowych części Grand Theft Auto. W tym przypadku nie obyło się bez skandali i kontrowersji.

Reklama

To tylko przykłady, które można tak naprawdę mnożyć. Jak więc wygląda lista najgorszych gier wydanych w 2021 roku? (oceny bazują na serwisie Metacritic).

  • Miejsce 5: Of Bird and Cage (44/100)
  • Miejsce 4: Taxi Chaos (42/100)
  • Miejsce 3: Werewolf: The Apocalypse - Earthblood (42/100)
  • Miejsce 2: Balan Wonderworld (36/100)
  • Najgorsza gra 2021 roku: eFootball 2022 (25/100)

Umówmy się... niespodzianki w tym przypadku nie ma. "Nagroda" najgorszej gry roku trafia do eFootball 2022, czyli produkcji, która jak już wspomniałem miała poskromić panowanie serii FIFA na rynku tytułów piłkarskich.

Jak było w praktyce - wie każdy. Wraz z premierą tej gry występowała horrendalna wręcz ilość błędów, groteskowe animacje modeli i karykaturalne twarze piłkarzy, które były dalekie od jakiegokolwiek realizmu. Na domiar złego, japońscy producenci z Konami obiecywali bieżące poprawki i usprawnienia, które finalnie zostały przesunięte z listopada tego roku na wiosnę... Czyli tak naprawdę - nie wiadomo kiedy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje