Poznaliśmy datę premiery nowego horroru. Próbna wersja do pobrania za darmo

Ripout to gra, na którą fani horrorów czekają przeszło dwa lata. Produkcja studia Pet Project Games dojrzewała od 2021 roku i dopiero teraz mamy oficjalną datę premiery. Twórcy opublikowali także darmową wersję do testowania.

Pierwsze wieści o Ripout nadeszły ponad dwa lata temu

Pierwszy raz o Ripout usłyszeliśmy jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. Wtedy twórcy postanowili opublikować krótką zajawkę przedstawiającą fragmenty rozgrywki. Fabuła tej gry była od początku bardzo interesująca.

Ripout przenosi nas do niedalekiej przyszłości, w której ludzkość zmierzyła się z inwazją najeźdźców z kosmosu. Aby ją odeprzeć, wykorzystała broń biologiczną. Kosmitów udało się przepędzić, ale jednocześnie doprowadzono rasę ludzką do upadku. Przedstawiciele homo sapiens przemienili się w niebezpiecznych mutantów. W ten sposób rozpoczęła się kolejna wojna - ocalałych z tymi, którzy mieli pecha.

Reklama

Już wówczas widzieliśmy, że produkcja będzie bardzo mroczna i straszna, Jednak oprócz 36-sekundowego materiału, przez długi czas nie wiedzieliśmy zbyt dużo tym projekcie. Dopiero w sierpniu opublikowano dłuższy zwiastun, w którym poinformowano, że gra ma zadebiutować w 2022 roku.

Tak się jednak nie stało. Fani, których zdobyła ta gra poprzez zwiastuny musieli się uzbroić w ogromną cierpliwość, gdyż studio Pet Project Games przestało na jakiś czas informować o postępujących pracach Ripout.

Teraz jednak deweloperzy postanowili bardzo mocno zaktualizować informacje o postępach prac. Opublikowano w internecie wersję demonstracyjną, a także ogłoszono oficjalną datę premiery, która tym razem powinna dojść do skutku, choć nie w finalnej wersji.

Mamy nowe informacje o Ripout!

Do sieci trafił kolejny trailer zapowiadający grę, ale tym razem padło dużo konkretów. Na platformę Steam trafiła wersja demonstracyjna gry, którą możemy pobrać zupełnie bezpłatnie. Niestety gra posiada polskiej wersji językowej, więc dla większości graczy podstawowym językiem będzie angielski. To jednak nie wszystko.

Twórcy postanowili ogłosić, że już 24 października tego roku odbędzie się oficjalna premiera gry, choć w fazie Wczesnego Dostępu. Dlatego niestety należy spodziewać się pewnych niedociągnięć, bugów i innych małych "usterek", które powinny być łatane przez przedstawicieli Pet Project Games. Dla posiadaczy konsoli mamy jednak nienajlepsze wieści.

Ripout na razie będzie dostępne w wersji na komputery osobiste, a na konsole nowej generacji ma trafić dopiero na początku przyszłego roku. Gra będzie do kupienia na trzech platformach: Steam, Epic Games Store oraz GOG.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: horrory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy