Poznaliśmy cenę konsoli Project Q od Sony? Ile zapłacimy?

Kilka tygodni temu podczas PlayStation Showcase Sony japoński gigant oficjalnie zaprezentował i pokazał światu kolejną konsolę, która ukaże się z ramienia tego producenta na rynku. Teraz do sieci wyciekła potencjalna cena, jaką będziemy musieli zapłacić za Project Q.

Project Q wyróżnia się wieloma użytecznymi funkcjami, choć sama prezentacja sprzętu przez Sony spotkała się z dosyć ambiwalentnymi reakcjami ze strony konsolowej społeczności. Okazało się, że to małe urządzenie nie będzie następcą PlayStation Vita ani nowszym odpowiednikiem PSP.

Sony Project Q to 8-calowy handheld komplementarny z konsolą PlayStation 5. Nie jest to więc pełnoprawna konsola do grania. Urządzenia umożliwi grę poprzez usługę streamowania - obraz z PS5 przenoszony będzie do Project Q, a w tym procesie pomocne będzie PlayStation Remote oraz Wi-Fi.

Reklama

Od momentu ogłoszenia Project Q, czyli w pewien sposób częściowej materializacji planów Sony, więcej informacji z oficjalnych źródeł nie uzyskaliśmy. Te nieoficjalne z kolei mówiły o tym, że nowa konsola na rynku może zostać wyceniona na ok. 200 dolarów.

Teraz nieco więcej światła w temacie ceny Project Q uchylił dziennikarz Stephen Totilo z Axios. Okazuje się, że Microsoft w dokumentach przedstawionych organowi Federacji Komisji Handlu w Stanach Zjednoczonych zdradził jedną, ale za to istotną informację.

W tychże dokumentach widnieje adnotacja: "Sony planuje wydać przenośną wersję konsoli PlayStation 5 w późniejszym czasie w tym roku za mniej niż 300 dolarów". Nie jest to co prawda precyzyjna informacja, ale pokrywa się ona ze wstępnymi doniesieniami. Według ekspertów i znawców rynku japoński gigant raczej nie mógłbym sobie pozwolić na sprzedawanie tego urządzenia za kwotę więcej niż 300 dolarów. Wiele osób podkreśla, że 200 dolarów, czyli ok. 800 zł, to cena właściwa za funkcjonalność Project Q.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Project Q
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy