Reklama

Powstanie nowa gra w świecie „Obcego”

​Wytwórnia 21st Century Fox coraz mocniej wkracza do branży gier. Należąca do koncernu firma FoxNet Games ujawniła, że powstanie nowa produkcja osadzona w uniwersum serii "Obcy".

Nie podano jednak zbyt wielu konkretnych informacji na temat tytułu. Na razie wiadomo jedynie, że będzie strzelanką, która ukaże się na PC oraz nieokreślonych póki co konsolach (najprawdopodobniej mowa o Xbox One i PlayStation 4).

Za projekt odpowie Cold Iron - studio przejęte właśnie przez FoxNet Games. W 2015 roku zespół założyli byli pracownicy Cryptic, które na swoim koncie ma między innymi nastawione na sieciową zabawę City of Heroes i Star Trek Online.

- To "Obcy"! Jesteśmy podekscytowani, że możemy pracować nad tak bogatą marką. Otrzymaliśmy szansę zbadania obszarów uniwersum, których fani do tej pory nie mieli okazji doświadczyć, stanęliśmy przed szansą stworzenia gry w tym uniwersum - wyjaśnił w rozesłanym do mediów komunikacie dyrektor generalny ekipy, Craig Zinkievich.

Reklama

Warto zaznaczyć, że prace nad tytułem jeszcze nie ruszyły, co oznacza, że ukaże się nieprędko. Z oczywistych względów, na dokładne szczegóły także przyjdzie poczekać, choć prezes FoxNet Games - Aaron Loeb - w rozmowie z serwisem GameIndustry dał do zrozumienia, że w strzelance mogą pojawić się funkcje sieciowe.

- Studio Cold Iron rozszerza nasz arsenał o zupełnie nowy wymiar gier: zaprojektowane z myślą o długich rozgrywkach MMO, które skierowane są do posiadaczy PC i konsol - tłumaczy.

Z wypowiedzi szefa FoxNet Games wynika, że w tworzonej produkcji nie zabraknie mechanizmów sieciowych. Rzecz jasna trudno powiedzieć, jaką formę przyjmą, ale całkiem możliwe, że powstanie tytuł podobny do Destiny 2, ale w świecie "Obcego".

Jednocześnie Loeb podkreślił, że w planach są kolejne - nieogłoszone - projekty oparte na innych markach 21st Century Fox. Celem jest, by gry były tak samo ważne dla wytwórni jak seriale telewizyjne lub filmy kinowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne