Reklama

Powstał fanowski mod przenoszący prolog z pierwszego Wiedźmina na silnik trzeciej części

​Jeden z graczy podjął się nietypowego zadania - przygotował modyfikację do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, która odtwarza prolog z pierwszej części cyklu.

Autorem projektu jest internauta znany pod pseudonimem "erxv". Właściwe prace rozpoczął w sierpniu i choć chciał zdążyć na 10. rocznicę debiutu serii o przygodach Białego Wilka, ostatecznie postanowił się nie spieszyć i wydać mod nieco później.

Modyfikacja pozwala rozegrać prolog z pierwszej części Wiedźmina na silniku Dzikiego Gonu. To oznacza, że możemy ponownie wziąć udział w wydarzeniach przedstawiających między innymi atak Magistra i Salamandry na Kaer Morhen, ale tym w znacznie ładniejszej oprawie wizualnej.

Reklama

Erxv odtworzył wszystkie sceny wykorzystując między innymi modele postaci z najnowszej odsłony cyklu. To jednak nie wszystko, ponieważ przeniósł również pliki dźwiękowe z produkcji, która ukazała się w 2007 roku.

Mod pobrać można za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus (TUTAJ). Jest tylko jeden haczyk - w celu instalacji wymaga się usunięcia wszystkich pozostałych modyfikacji. W innym przypadku mogą wystąpić zróżnicowane błędy i usterki.

Na deser - zwiastun nietypowego projektu fana:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje