Reklama

Powstaje remake Prince of Persia?

​Małe zamieszanie wywołało opublikowanie w sieci kart produktu, które sugerują, że Ubisoft pracuje obecnie nad remake’em zasłużonego Prince of Persia. Ale która konkretnie gra zostanie odświeżona? I czy ujawnione informacje są w ogóle wiarygodne? Tego obecnie nie wie chyba nawet sam Książę.

Już samo źródło wydaje się być dość... interesujące. Mowa bowiem o sklepie z elektroniką Max z Gwatemali. Co więcej, stosowne wpisy szybko usunięto. Czyżby dlatego, że poprosił o to Ubisoft, czy też dlatego, że była to po prostu pomyłka lub okrutny żart? Ponownie, szczegółów nie znamy.

Max sugerował, że powstają tylko odsłony PlayStation 4 oraz Nintendo Switch, co byłoby dość dziwną decyzją. Co więcej, wydanie na Switch miałoby być droższe, co również nie napawa optymizmem, co do wiarygodności doniesień. Z drugiej strony: dlaczego ktoś miałby fałszować akurat takie nowiny?

Reklama

Jeśli sklep chciał zwrócić na siebie uwagę, to są przecież tytuły, które byłyby znacznie bardziej oczekiwane, jak choćby remake trylogii Mass Effect. Tutaj dochodzi bowiem do pewnego uwiarygodnienia sytuacji, ponieważ głos na temat zabrał wkrótce później sam Jason Schreier.

"Sprzedawcy gier wideo uwielbiają psuć Ubisoftowi niespodziewane zapowiedzi" - napisał na Twitterze. "Nie wierzę" - odparł jeden z obserwujących. "Twój tweet nie zestarzeje się zbyt godnie" - oparł świetnie poinformowany dziennikarz, sugerując tym samym ziarno prawdy w całej sprawie.

Ale jeśli remake, to której gry? Zasłużona seria ma długą historię, sięgającą 1989 roku. Trudno jednak spodziewać się, by odświeżano tę klasyczną platformówkę w dwóch wymiarach. Mowa zapewne o jednej z nowszych pozycji, wydawanych już po przejęciu licencji przez francuski Ubisoft.

W 2003 roku za sprawą Ubisoft Montreal ukazało się bowiem Prince of Persia: Piaski czasu, które na pewien czas udanie wskrzesiło cykl. Już w 2004 roku wydano sequel - Prince of Persia: Dusza wojownika - a w 2005 roku Prince of Persia: Dwa trony. Może więc mowa o całej trylogii?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Prince of Persia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy