Powstaje kolejna gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Kontynuacja Jedi: Survivor?

Od premiery wyczekiwanego Star Wars Jedi: Survivor nie minęło jeszcze pół roku, a już dowiedzieliśmy się, że powstaje trzecia część popularnej serii, za którą do tej pory odpowiedzialne było studio Respawn Entertainment pod wydawnictwem Electronic Arts.

Cameron Monaghan, słynny aktor wcielający się w role uwielbianego przez fanów Cala Kestisa, głównego protagonistę gier Star Wars Jedi: Fallen Order oraz Star Wars Jedi: Survivor zdradził podczas wydarzenia Ocala Comic Con 2023, że w fazie produkcyjnej znajduje się już trzecia odsłona tego cyklu.

Do tej pory seria tworzona była przez Respawn Entertainment pod sterami reżysera Stiga Asmussena. Dosłownie kilkanaście dni temu w branży gruchnęła dosyć sensacyjna informacja, iż deweloper zdecydował się opuścić studio. Oficjalne pożegnanie wystosował sam wydawca z Electronic Arts.

Reklama

Odejście Asmussena jest dosyć ciekawe, zważając na fakt, że producent wielokrotnie podkreślał, iż chciałby z serii Star Wars Jedi stworzyć trylogię. Wiadomo już jednak, że do tego osiągnięcia zabraknie mu jednej pozycji na rynku. Wróćmy jednak do samych słów Monaghana.

Aktor podczas wydarzenia, na którym partycypował, nie zdradził nic więcej o trzeciej części Star Wars Jedi. Stwierdził tylko, że faktycznie ona powstaje i znajduje się w fazie produkcyjnej. "(...) mam nadzieję, że kiedy już wszystko zostanie powiedziane i zrobione, będziemy mogli przystąpić do działania i stworzyć coś naprawdę fajnego" - wyznał.

Jakiś czas temu dociekliwi internauci dostrzegli, że firma Respawn Entertainment wystosowała nowe ogłoszenia o pracę, w których wskazała, że poszukuje specjalistów. Ogłoszenie te miało być związane z trzecią częścią popularnej serii Star Wars Jedi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Respawn Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy