Reklama

Powertris – połączenie Tetrisa i Pipemanii w nowej wersji produkcji od Red Dev Studio

​W appmarketach pojawiła się nowa, odświeżona propozycja dla fanów gier logiczno-zręcznościowych. Powetris olsztyńskiego Red Dev Studio to połączenie dobrze znanych, klasycznych tytułów - Tetrisa i Pipemanii. Zmianie uległa szata graficzna gry, która teraz zaskakuje dynamicznymi kolorami w stylu nowoczesnych, nowojorskich neonów.

Powertris to gra oparta na unikalnym połączeniu opadających klocków, zasypujących pole gry (Tetris) wraz z łączeniem kabelków (Pipemania). Wyzwanie, z którym musi zmierzyć się gracz, polega na uniknięciu zasypania pola przez spadające klocki. Zrobić to można na dwa sposoby: odpowiednio układając pojawiające się na ekranie elementy, lub wykorzystując tzw. klocki specjalne.

Podobnie jak w Tetrisie, aby uniknąć zapełnienia planszy, należy doprowadzać do usuwania klocków z pola gry, i podobnie jak w Pipemanii zostaną one usunięte, jeśli połączymy kabelkiem lewą ścianę z prawą ścianą studni. Co więcej, elementy kabelków o różnych kształtach są zatopione w poszczególnych klockach, co znacznie urozmaica i lekko  utrudnia rozgrywkę. Dopiero po poprawnym połączeniu ścian impuls różowej energii zdejmuje klocki z planszy.

Reklama

Przesuwaj palcem (w dowolnym miejscu) po ekranie w lewo, w prawo lub w dół, aby poruszać klockami. Stukaj w ekran, aby obracać klockiem. 

Do odświeżonej wersji Powertris Red Dev Studio wprowadziło nowe elementy, które wynoszą rozgrywkę na wyższy poziom trudności. Na wyższych poziomach gry niektóre gniazdka w ścianach są wyłączone, a na jeszcze dalszych planszach pojawiają się nieusuwalne, nieruchome klocki, które utrudniają połączenie lewej ściany z prawą.

Co jakiś czas w grze pojawiają się także cztery rodzaje klocków specjalnych: klocek bombowy (wybucha po podłączeniu do innego klocka, który jest pod napięciem lub do wtyczki), klocek atomowy (wybucha po podłączeniu do zasilania), klocek energetyczny (usuwa wszystkie klocki, które zostaną do niego podłączone) oraz klocek kolorowy (usuwa z planszy wszystkie klocki tego samego koloru, do którego został podłączony). Dzięki tym dodatkowym funkcjom gracz musi wykazać się nie tylko sprytnym, logicznym myśleniem, ale i refleksem.

Powertris można pobrać na smartfony zarówno z systemem iOS, jak i Android. Gra została wydana w wersji freemium (z wyświetlaniem reklam) i w wersji premium (bez wyświetlania reklam).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy